Taisyklės

Konkurso „Skaitmeninis knygnešys 2024“ taisyklės

 • Konkurse „Skaitmeninis knygnešys“ gali dalyvauti bet kuri įmonė, organizacija arba fizinis asmuo, kurie savo veiklą vykdo Lietuvoje arba yra susiję su Lietuva.
 • Konkursui gali būti nominuoti įvairūs skaitmeniniai sprendimai: skaitmeninės platformos ir paslaugos, mobiliosios programėlės, dėvimiesiems prietaisams (pvz. išmaniesiems laikrodžiams) skirtos aplikacijos, skaitmeniniai žaidimai ir prietaisai bei techninės įrangos sprendimai, tačiau turi būti užtikrinama ir pademonstruota, kad šie produktai yra pilnai sukurti ir veikiantys. Jokių apribojimų, susijusių su nominuojamų projektų kanalais ar platformomis, nėra.
 • Visi konkursui „Skaitmeninis knygnešys“ teikiami skaitmeniniai sprendimai turi būti užbaigti ir veikiantys. Dar kuriami sprendimai arba nebaigti prototipai konkurse nedalyvauja.
 • Sprendimai, teikiami konkursui „Skaitmeninis knygnešys 2024“, turi būti sukurti (arba iš esmės atnaujinti) po 2022 m. sausio 1 d.
 • Konkurso dalyviai turi turėti autorių teisių subjektų leidimus skelbti visus paveikslėlius, vaizdo, garso medžiagą ir kitą turinį, kuris yra panaudotas jų konkursui teikiamai taikomajai programai arba interneto svetainei kurti, ir sprendime naudoti tik legalią programinę įrangą.
 • Konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ dalyviai atsako už tai, kad jų sukurti sprendimai veiktų sklandžiai ir tinkamai.
 • Kiekvienas sprendimas gali būti pateikiamas konkursui tik vieną kartą/vienoje kategorijoje. Konkurso „Skaitmeninis knygnešys” komisija turi teisę pakeisti nominuoto sprendimo kategoriją, perkeliant sprendimą į geriau atitinkančią jo pobūdį ir paskirtį.
 • Jei konkurso dalyvis nori konkursui pateikti du ir daugiau sprendimų, kiekvienas iš jų turi būti pateikiamas/registruojamas atskirai.
 • Sprendimai dalyvauti konkurse pateikiami užpildžius paraiškos formą, kuri pasiekiama interneto svetainėje www.skaitmeninisknygnesys.lt, skyrelyje „Registracija”.
 • Konkurse „Skaitmeninis knygnešys 2024“ dalyvaus sprendimai, kurie bus pateikti konkursui iki 2024 m. birželio 2 d. Konkurso organizatorių sprendimu paraiškų pateikimo terminas gali būti pratęstas, apie tai iš anksto informuojant potencialius dalyvius konkurso interneto svetainėje www.skaitmeninisknygnesys.ltKonkurso finalas įvyks 2024 m. birželio 20 d., į jį bus pakviesti komisijos atrinkti konkurso finalininkai pristatyti savo sprendimų. Finalinio renginio metu bus išrinkti laimėtojai, kurie taip pat bus paskelbti ir konkurso interneto svetainėje bei žiniasklaidoje.
 • Sprendimus vertins konkurso „Skaitmeninis knygnešys” komisija, kuriai vadovauja nacionalinis ekspertas. Sprendimai vertinami pagal šiuos vertinimo kriterijus:              
  Techniniai kriterijai:
  –         Turinys: turinio kokybė, išsamumas;
  –         Funkcionalumas: naudojimo paprastumas, vartotojo patirtis, interaktyvumas;
  –         Dizainas: navigacija, orientavimas, vizualinis patrauklumas;
  –         Technologija: pažangiausios technologijos, techninio realizavimo kokybė;
  –         Inovacija: originalumas, naujumas tiksliniam vartotojui, verslo modelis visuomenei ir rinkai.
  Strateginiai kriterijai:
  –         Poveikis: poveikis vietos bendruomenei ir visuomenei;
  –         Vertė: aktualumas Jungtinių Tautų globalių Darnaus vystymosi tikslų kontekste (http://www.globalgoals.org/).                         
 • Sprendimų, kurie laimės konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ ir taps nacionalinės atrankos į pasaulinį konkursą „World Summit Awards“ laimėtojais, kūrėjai privalės iki registracijos į WSA konkursą pabaigos (2024 m. spalio 15 d.) anglų kalba parengti informaciją apie sprendimą.Tai padaryti padės nacionalinis ekspertas ir jo komanda.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.