Misija

Konkurso „Skaitmeninis knygnešys” tikslas – atrasti originalius, inovatyvius, pažangius ir reikšmingus Lietuvoje sukurtus skaitmeninio turinio sprendimus, kurie įgyja teisę vadintis Lietuvos „skaitmeniniais knygnešiais“ ir yra nominuojami atstovauti Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (angl. World Summit Awards, WSA).

Konkurse dalyvauja įvairūs skaitmeninio turinio sprendimai: interneto svetainės, mobiliosios programėlės, dėvimiesiems prietaisams (pvz. išmaniesiems laikrodžiams) skirtos aplikacijos, SMS paremti sprendimai, įvairioms žaidimų konsolėms skirti skaitmeniniai žaidimai ir pan.

Konkurse „Skaitmeninis knygnešys“ Lietuvos skaitmeninių sprendimų kūrėjai varžosi aštuoniose kategorijose, atitinkančiose pasaulinio WSA konkurso kategorijas:

  • Valdžia ir piliečių įsitraukimas;
  • Sveikata ir gerovė;
  • Mokymasis ir švietimas;
  • Aplinka ir žalioji energija;
  • Kultūra ir paveldas;
  • Produktyvumas ir urbanizacija;
  • Verslas ir komercija;
  • Įtraukimas ir įgalinimas.

Lietuvos atranką laimėję sprendimai – po vieną sprendimą kiekvienoje kategorijoje – tampa Lietuvos „skaitmeniniais knygnešiais”, yra apdovanojami šį statusą patvirtinančiais simboliniais prizais ir įgyja teisę savo sprendime naudoti ženklą „WSA Winner Lithuania”.

Jie atstovaus Lietuvai pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2023”, skirtame atrasti ir viešinti prasmingas, visuomenei naudą ir pokytį kuriančias skaitmenines inovacijas. Šio konkurso laimėjimo atveju, sprendimų kūrėjai bus įtraukti į pasaulinį WSA laimėtojų tinklą ir kviečiami dalyvauti 2024 m. pavasarį vyksiančiame Pasauliniame WSA kongrese – geriausių pasaulyje prasmingų  skaitmeninių inovacijų kūrėjams skirtame renginyje. Čia laimėtojai turės galimybę pristatyti sprendimus Pasaulinei žiuri, dalyvauti mokymuose, dalijimosi patirtimi dirbtuvėse, užmegzti naujus ryšius su kūrėjais ir ekspertais iš viso pasaulio.

Konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ metu taip pat apdovanojamas „Geriausias sprendimas Lietuvai” – sprendimas, kuris itin svarbus ir reikšmingas Lietuvos kontekste, ir „Metų startuolis” – sprendimas, kuriame konkurso komisija mato didžiausią augimo potencialą ir kurio kūrėjams bus įsteigtas specialus 3000 Eur piniginis prizas.

Konkursą „Skaitmeninis knygnešys” organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK, http://ivpk.lrv.lt) kartu su partneriais.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.