Istorija

Lietuvių sukurti skaitmeninio turinio sprendimai, kurie tapo ankstesnių metų pasaulinių „World Summit Awards“ konkursų nugalėtojais:

WSA 2022 – net trys laimėtojai iš Lietuvos: „Miškų stebėjimo sistema: Rūpi kiekvenas medis” („Every tree matters: Forest monitoring system”), sprendimas, panaudojantis Žemės palydovus ir dirbtinį intelektą, leidžiantis realiu laiku stebėti Lietuvos miškų situaciją bei pokyčius ir apsaugoti gamtą nuo neteisėtų miškų kirtimų (kategorija „Aplinka ir žalioji energija”), Citify”, internetinė platforma, skirta sekti planuojamus ir esamus nekilnojamojo turto projektus: nuo daugiabučių ir verslo centrų iki gatvių, dviračių takų, parkų ir mokyklų (kategorija „Išmaniosios gyvenvietės ir urbanizacija”), ir Vedliai”, nuolatinio mokymosi platforma pradinių klasių mokytojams, atvedanti technoliginės kūrybos įgūdžius į pradinukų klasę, įgalinant jų mokytojus (kategorija „Mokymasis ir švietimas”), kurie tapo ir absoliučiais pasaulio čempionais.

WSA 2021 – net du laimėtojai iš Lietuvos: Angis (UAB „Visma“), nemokama, lietuviška, paaugliams patraukli ir įtraukianti programavimo platforma, kurioje galima programuoti viena populiariausių programavimo kalbų pasaulyje „Python“ ir ManoSeimas.lt“ (VŠĮ „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS)), svetainė, kurioje naudojama didžiųjų duomenų analizė padeda greitai ir paprastai sužinoti, kiek atskaitingi yra parlamentarai, kaip priiminėjami sprendimai Seime ir kas juose dalyvauja, kurie tapo ir absoliučiais nugalėtojais Valdžios ir piliečių įtraukimo kategorijoje.

WSA 2020 – „Skrydis per Atlantą“ (Vytauto Didžiojo karo muziejus bei Kauno technologijų universitetas), žaidimas, interaktyvia ir šiuolaikiška forma supažindinantis su legendiniu Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. skrydžiu (kategorija „Kultūra ir turizmas“).

WSA 2019 – net du laimėtojai iš Lietuvos: ChestEye CAD („Oxipit“), sprendimas, skirtas automatizuotam rentgenogramų aprašymui naudojant giliojo mokymosi neuroninius tinklus (kategorija „Sveikata ir gerovė“), ir BitDegree („BitDegree“), internetinė mokymosi platforma, apjungianti mokymosi proceso sužaidybinimą, ekonomines paskatas, blockchain paremtą pasiekimų skaidrumo sistemą ir darbdavių įsitraukimą į naujų profesionalų rengimą (kategorija „Mokymasis ir švietimas“), kurie tapo absoliučiais nugalėtojais Mokymosi ir švietimo kategorijoje.

WSA 2018 – net du laimėtojai: Pulsetip („Pulsetip), įrankis, skirtas išmaniai, lengvai ir patogiai užtikrinti darbuotojų grįžtamąjį ryšį, palengvinti vidinę komunikaciją, didinti informuotumą (kategorija „Verslas ir komercija”) ir Kompiuteriukai vaikams (Kompiuteriukų paramos fondas) – didžiausia nevyriausybinė IT edukacinė kampanija Lietuvoje, siekant didnti Lietuvos vaikų kompiuterinį raštingumą ir kūrybiškumą (kategorija „Mokymasis ir švietimas”).

WSA 2016 – sprendimas „Interactio.io“ (https://interactio.io), skirtas sinchroniniam vertimui panaudojant renginio dalyvių mobiliuosius telefonus ir padedantis tarptautinius renginius organizuoti išmaniai ir gerokai mažesnėmis sąnaudomis (kategorijoje „Verslas ir komercija“).

WSA 2015 – originalia žinių įsisavinimo metodika paremtas kalbų mokymosi sprendimas „Bliu Bliu“ (Bliu Bliu, bliubliu.com) (kategorijoje „E. mokymasis ir mokslas“) ir lietuviškieji „Verslo vartai“ (VšĮ „Versli Lietuva“), leidžiantys įvairias verslui reikalingas paslaugas patogiai ir greitai gauti internetu (kategorijoje „E. valdžia ir atviri duomenys“).

WSA 2013 – sprendimas „Aqua Linqua: Matyk, ką girdi“ (Rūtos Mickienės projektas, aqualingua.org), skirtas kurti unikalius skaitmeninius paveikslus, kuriuose susijungia individualus žmogaus balsas, vanduo ir fotografija (kategorijoje „E. pramogos ir gyvenimo būdas“).

WSA-Mobile 2012 – „OzBook“ (Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės projektas), magiška skaitmeninė knyga „Ozo šalies burtininkas” pasakos motyvais, papuošta 60 animuotų iliustracijų, lydimų muzikos ir garsų (kategorijoje „M. pramogos ir gyvenimo būdas“).

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.