Lietuvos bankas
RegTech sprendimas
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://www.lb.lt

Kodėl ir kaip?

2020 m. vasario mėn Vilniuje Lietuvos bankas pristatė išmaniojo reguliavimo sprendimo prototipą, leisiantį automatizuoti finansų rinkos dalyvių atskaitomybę ir mažinti administracinę naštą, o priežiūros institucijai suteiksiantį visiškai naujo lygio stebėsenos ir analizės galimybes. Dabar vien elektroninių pinigų įstaigos teikia per 20 skirtingų ataskaitų, o bankai, kredito unijos ar kiti rinkos dalyviai Lietuvos bankui privalo teikti tam tikru periodiškumu dar daugiau statistinių ir priežiūrai skirtų ataskaitų. Tam finansų įstaigos turi skirti daug laiko ir kitų išteklių. Plačiau: https://bit.ly/3fKcyHw

Kuo išskirtinis?

Įdiegus sprendimą, Lietuvos bankas galėtų automatiškai gauti išsamius pirminius (operacijų) duomenis ir analizuoti juos įvairiais pjūviais, o finansų rinkos dalyviams nereikėtų rūpintis, kad teisės aktų reikalavimus atitinkantys, tikslūs ir išsamūs duomenys būtų pateikiami laiku. Be to, išmanusis atskaitomybės sprendimas leistų finansų įstaigoms sutaupyti laiko ir sumažinti žmogiškųjų išteklių išlaidas bei investicijas į informacines technologijas.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.