Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – VGI)
Lietuvos Respublikos geležinkelių infrastruktūros stebėjimo elektroninėmis priemonėmis paslauga
2017

Kur galima rasti sprendimą: https://gervis.vgi.lt/

Kodėl ir kaip?

Geležinkelių projektuotojams, geležinkelių įmonėms, specialiosioms tarnyboms ir kitiems ūkio subjektams, vykdantiems savo veiklą, reikia nuolat apžiūrėti ir įvertinti esamą geležinkelių situaciją tam tikroje vietoje. Anksčiau dėl to reikėdavo vykti į vietą arba priimti sprendimus remiantis sena informacija. Informacinė sistema šiems naudotojams pateikia geležinkelio kelių panoraminį vaizdą, kuris, anot su sistema dirbančių specialistų, panašus į tarptautinės korporacijos analogą – „Google street view“. Nauja elektroninė paslauga prisideda prie geležinkelių infrastruktūros saugumo užtikrinimo. Geležinkelių projektuotojams virtualus geležinkelių vaizdas padeda tiksliau įvertinti projektuojamų vietovių ypatumus ir joms parinkti tinkamiausius projektinius sprendimus, pavyzdžiui, nustatyti, kur saugiausia įrengti pėsčiųjų perėjas. Ši elektroninė paslauga geležinkelių įmonėms leidžia įvertinti pavojingiausias valdomos infrastruktūros vietas ir imtis atitinkamų saugumo priemonių, tokių kaip papildomų apsauginių tvorų įrengimo ar pastebėtų gedimų pašalinimo. Informacinė sistema ypač reikalinga specialiosioms tarnyboms – virtualus geležinkelių vaizdas leidžia iš anksto įvertinti vietovės aplinką ir suplanuoti, kaip geriausiai pasiekti sunkiai privažiuojamas vietas geležinkelių infrastruktūroje, o tai žymiai padidina tarnybų operatyvumą gelbėjimo operacijų ar kritinių situacijų metu. Panoraminį geležinkelių vaizdą taip pat planuojama panaudoti traukinio mašinistų mokymams, analizuojant realias situacijas geležinkeliuose. Ši elektroninė paslauga leidžia analizuoti geležinkelių infrastruktūros būklę ir įvertinti konkrečią situaciją. Pavyzdžiui, koks yra geležinkelių ir automobilių transporto, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių matomumas. Be to, galima įvertinti šalia geležinkelio kelio esančius statinius, augmeniją, draudžiamas būti vietas, taip pat atkarpas, kuriose pėstieji kerta geležinkelio kelius, potencialiai pavojingus pramonės objektus, geležinkelio kelių išsidėstymą, jų įrangą.

Kuo išskirtinis?

Elektroninė paslauga skirta VGI, geležinkelių infrastruktūros valdytojams, geležinkelio įmonėms (vežėjams), traukinio mašinistams, geležinkelių infrastruktūros objektų projektuotojams, specialiosioms tarnyboms ir visuomenei ir suteikia galimybę nevykstant į vietą (mažinamos laiko ir kelionių sąnaudos), prisijungus prie GERVIS stebėti ir analizuoti geležinkelių infrastruktūros būklę, įvertinti konkrečius ypatumus, patikrinti geležinkelių transporto, automobilių transporto, pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių matomumą, šalia geležinkelio kelio esančius statinius, augmeniją, reljefą, kuriame išsidėsčiusi geležinkelių infrastruktūra, draudžiamas vietas, kuriose pėstieji kerta geležinkelio kelius, geležinkelių infrastruktūrą šalia potencialiai pavojingų pramonės objektų, geležinkelio kelio kreives, geležinkelio kelio įkalnes ir nuokalnes, stotims priklausančių geležinkelio kelių išsidėstymą, iešmų matomumą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.