UAB "Gasefis"
Gasefi paieškos sistema
2017

Kur galima rasti sprendimą: http://www.gasefi.com/

Kodėl ir kaip?

UAB „Gasefis“ kuria naujovišką paieškos sistemą Gasefi, kurios esmė ir pagrindinis skirtumas nuo kitų egzistuojančių sistemų - tai paieška pagal vaizdą, pavyzdžiui, stilių, formą, spalvą, tekstūrą, faktūrą ir kitokias daikto vaizdines savybes. Vartotojai, lengvai ir greitai iš pasiūlytų eskizų pasirenka labiausiai jų lūkesčius atitinkantį eskizą, kurį gali patys keisti taip, kad kuo tiksliau atitiktų jų norus. Šalia eskizo vartotojas mato realias eskizą atitinkančias produktų nuotraukas su nuorodomis į el. parduotuves, kur tokius produktus gali įsigyti. Tam, kad tokia paieška funkcionuotų, reikia sukaupti didžiules produktų nuotraukų ir jas atitinkančių eskizų bazes. Eskizai sudaromi priskiriant kiekvienam produktui jam būdingus grafinius elementus, taip pat spalvą(-as), faktūrą, tekstūrą. Projektas savo apimtimi yra didelis ir ilgalaikis. Kadangi įvairių produktų kategorijų galima išskirti dešimtis, pirmiausia pasirinkta batų, kaip sunkiai tekstiniais raktažodžiais apibrėžiama, tačiau lengvai pavaizduojama kategorija. Netrukus bus pridėta rankinių kategorija, kiek vėliau bus papildyta ir kitomis kategorijomis: rūbais, baldais, interjero detalėmis ir t.t. Taip pat sistema nuolat papildoma naujomis el. parduotuvėmis, kurios norėtų, kad jų produktai būtų randami per Gasefi paieškos sistemą. Šiuo metu sistemoje sukaupta apie 250 tūkst. produktų (batų) 1500 skirtingų prekinių ženklų, kuriuos galima įsigyti 6 skirtingose el. parduotuvėse, pristatančiose savo prekes į daugelį šalių, įskaitant ir Lietuvą. Ateityje sistema bus pritaikyta atskiriems regionams, papildant duomenų bazę tų regionų el. parduotuvių asortimentu, pvz., Lietuvos vartotojai galės pirkti iš lietuviškų el. parduotuvių, Didžiosios Britanijos - iš tos šalies parduotuvių, JAV - iš amerikietiškų parduotuvių ir t.t.

Kuo išskirtinis?

Šiais visuotinės kompiuterizacijos laikais, kai internetas tapo daugeliui prieinamas, o informacijos - naudingos, o kartu ir mažavertės - jame sparčiai daugėja, daugeliui greitai surasti tiksliai tai, ko ieško, tampa problema. Yra sukurta nemažai įvairių paieškos variklių. Didesnė jų dalis vykdo paiešką pagal raktažodžius, kai ieškomas daiktas apibūdinamas reikšminiais žodžiais ar jų junginiais, t.y. tekstu, kitos leidžia ieškoti pateikiant daikto nuotrauką. Tačiau visos šios paieškos sistemos turi trūkumą - pateikia pernelyg bendrus rezultatus, dažnai klaidingai interpretuodamos tekstą ar nuotrauką. Įsivaizduokime, gatvėje, televizijoje ar žurnale pamatėme žmogų, avintį batus, kurie labai patiko ir norėtume tokius įsigyti, tačiau nežinome, nei kas gamina, nei kur parduoda. Pirmiausia bandome ieškoti internete per Google, naudodami įvairius reikšminius žodžius, tačiau susiduriame su problema, kaip tiksliai apibrėžti ar pavadinti vienokią ar kitokią bato detalę, kuri mums svarbi, todėl paieškos rezultatai nenudžiugina. Mėginame ieškoti įkeldami batų nuotrauką, tačiau irgi negauname tikslaus rezultato, nes batai dėl nuotraukos foninio „triukšmo“ nebuvo tiksliai atpažinti. Pasvajojame, kaip būtų puiku, jei galėtume tą batą nupiešti, kad paieškos sistema tiksliai „suprastų“, ko ieškome. Gasefi būtent tai ir leidžia padaryti - lengvai ir greitai pateikti ieškomo daikto eskizą. Gasefi moko ieškoti kitaip, nes, mūsų komandos įsitikinimu, vienas atvaizdas - geriau nei tūkstantis raktažodžių. Paieška gali būti greita, tiksli ir suteikianti atradimo džiaugsmą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.