Bankera
Bankera Business Care
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://bankera.com/

Kodėl ir kaip?

Lietuvių įkurto fintech „Bankera“ komanda sukūrė sprendimą, padedantį Europos smulkiam ir vidutiniam verslui, patyrusiam nuostolių dėl COVID-19 pandemijos, patikimai ir greitai užsitikrinti trumpalaikį finansavimą. Pasinaudodami šiuo modeliu verslai gautų lėšas, reikalingas finansinių įsipareigojimų įvykdymui (pvz. mokant nuomą, atsiskaitant su tiekėjais ir t.t.), tokiu būdu užtikrinant ne tik savo, bet ir tiekėjų veiklos tęstinumą. „Bankera“ modelis inovatyvus tuo, jog paskola įmonei suteikiama pusę jos laiduojant įmonės partneriui. Pavyzdžiui, odontologas pirko įrangą iš tiekėjo, už kurią liko skolingas 10 000 eurų. Tačiau šios sumos sumokėti tiekėjui jis negali, kadangi jo veikla buvo apribota karantino metu, tad jis negavo pajamų. Įrangos tiekėjui neapsimoka, kad odontologas bankrutuotų, nes jis ne tik neatgautų sumos, bet ir prarastų pastovų klientą, kuriam teikė įrangą, tad ateityje taip pat prarastų pajamas. Todėl sutikdamas laiduoti 50 proc. paskolos, tiekėjas odontologui padeda išsaugoti verslą tuo pačiu užsitikrindamas savo pajamas. Tokiu būdu karantino sąlygas išgyvenančios įmonės gali viena kitai pagelbėti.

Kuo išskirtinis?

„Bankera“ komandos sukurtas sprendimas padės greitai gauti lėšas ypač toms įmonėms, kurių veikla nepatenka po finansinės pagalbos, skiriamos valstybės ar Europos Sąjungos, kriterijais. Dar viena lietuvių fintech komandos pritaikyta naujovė – verslų rizikos vertinimas, atsižvelgiant ir į COVID-19 keliamos rizikos kriterijus pagal geografiją ir įmonės veiklos sektorių. „Bankera“ platformoje gavęs paskolą (laikotarpiui nuo 1 iki 36 mėn.) verslas įgyja galimybę grąžinti pinigus laisvu grafiku, kad ir pasibaigus karantinui, kai įmonės veikla nebebus kaip nors ribojama. Balandžio pabaigoje Europos Komisijos inicijuotame hakatone #EUvsVirus viena iš geriausių idėjų buvo pripažintas lietuvių įkurto fintech startuolio „Bankera“ komandos sukurtas sprendimas, skirtas trumpalaikiam smulkaus ir vidutinio verslo finansavimui. „Bankera“ komandos pasiūlytas sprendimas buvo pripažintas geriausiu „Skaitmeninių finansų“ kategorijoje. Iš viso hakatono metu dalyviai kūrė sprendimus 6 kategorijose, kurios apėmė sveikatos, verslo tęstinumo, socialinės sanglaudos, nuotolinio darbo ir mokymosi, skaitmeninių finansų bei kitas temas. Europos Komisijos kvietimu šioje iniciatyvoje dalyvavo per 21 000 dalyvių, kurie pasiūlė daugiau nei 2100 įvairių sprendimų.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.