Nacionalinė teismų administracija
Virtuali teismo posėdžių salė
2015

Kur galima rasti sprendimą: sale.teismai.lt/

Kodėl ir kaip?

Virtuali teismo posėdžių salė – tai edukacinė priemonė, skirta visuomenei supažindinti su teismo proceso dalyviais, imituojamas teismo posėdis leidžia išsamiau susipažinti su teismo proceso eiga. Virtualios teismo posėdžių salės tikslas – stiprinti teismo procese dalyvaujančių liudytojų ir nukentėjusiųjų paramą, didinti psichologinį saugumą ir komfortą. Virtualios teismo posėdžių salės lankytojai gali susipažinti su teismo procese dalyvaujančiais asmenimis, jų funkcijomis ir atsakomybe, teismo posėdžio eiga civilinėse, baudžiamosiose, administracinėse, administracinių teisių pažeidimo bylose. Salėje imituojama ir visa teismo posėdžio eiga – salės lankytojai, pasirinkę vieną iš proceso dalyvių personažų, gali sužinoti, kas jų laukia posėdžio metu, kada reikės atsistoti, kur atsisėsti, kaip ir kada teks atsakyti į klausimus ar pateikti prašymus. Salėje galima ne tik stebėti imituojamą teismo posėdį, bet ir užduoti klausimų apie teismo posėdžio eigą, rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kuo išskirtinis?

Virtuali teismo posėdžių salė - edukacinė priemonė, kuri padeda pažeidžiamoms grupėms ir visuomenei susipažinti su teismo veikla, pagrindinėmis teismo ir proceso dalyvių funkcijomis, teismo procesu. Salėje imituojama ir visa teismo posėdžio eiga – salės lankytojai, pasirinkę vieną iš proceso dalyvių personažų, gali sužinoti, kas jų laukia posėdžio metu, kada reikės atsistoti, kur atsisėsti, kaip ir kada teks atsakyti į klausimus ar pateikti prašymus. Ši virtuali priemonė didina teismų atvirumą ir skaidrumą visuomenei, leidžia geriau suprasti teismo veiklą, jaustis saugiau teismo proceso metu, teismo posėdžiuose ir prisideda prie išsamesnių parodymų teismuose teikimo.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.