SĮ Susisiekimo paslaugos ir Vilniaus miesto savivaldybė
Smart Vilnius programėlių išmaniesiems telefonams šeima
2014

Kur galima rasti sprendimą: App Store ir Google Play

Kodėl ir kaip?

m.Parking programėlė, kuria kasdien naudojasi jau daugiau kaip 25.000 vartotojų, leidžia sumokėti už automobilio stovėjimą patogiau — mokama tik už tiek laiko, kiek realiai stovėjo automobilis, be to, nebereikia ieškoti monetų ir bandyti nuspėti, kiek jų įmesti mokant už stovėjimą iš anksto arba užtrukus susitikime galvoti, kaip pratęsti stovėjimo laiką. Programėle naudotis taip pat itin paprasta: pastatę automobilį įjungiate programėlėje esantį „skaitliuką” ir jį išjungiate išvažiuodami. Kas dvylika minučių nuskaitomas mokestis už stovėjimą, kuris įtraukiamas į telefono sąskaitą. Jei bijote užmiršti sustabdyti šį „skaitliuką”, galite pasirinkti saugų laiką, po kurio programėlė pati sustabdys automobilio parkavimą (antraip, automatiškai jis stabdomas dienos pabaigoje). Be to, programėlėje galima sumokėti ir už kelių automobilių stovėjimą iš karto, net jeigu jie yra skirtingose rinkliavos zonose. Mokėjimų istorija visuomet prieinama savitarnos svetainėje mano.m-transportas.lt arba vilnius.lt registruoto vartotojo asmeninėje skiltyje. - - - m.Ticket - yra antroji Smart Vilnius šeimos programėlė, kuri bus pristatyta iki vasaros. Tai naujas ir patogus būdas atsiskaityti už keliones Vilniaus viešuoju transportu ir turėti bilietą tiesiog telefone. Be to, programėlė suteikia netgi daugiau galimybių nei Vilniečio kortelė. Programėlė veikia itin paprastai - vartotojai gali įsigyti norimą kiekį norimos rūšies bilietų, tai yra vienu metu galima turėti tiek 30 ir 60 min. bilietus, tiek 30 dienų ar kitos trukmės, taip pat — bilietus su nuolaida ir be jos. Be to, programėlė leidžia vienu metu aktyvinti kelis bilietus, jeigu, pavyzdžiui, važiuojama su vaiku. Paruošti mobilųjį bilietą kontrolei taip pat yra itin paprasta — aktyvintas bilietas turi funkciją “paruošti kontrolei”: taip suformuojamas unikalus QR kodas, kurį nuskaito kontrolieriaus įrenginys ir pateikia informaciją apie bilieto galiojimą. Be to, aplikacijoje yra papildomų funkcijų, kaip maršruto planavimas. Mokėjimas už bilietus atliekamas per keturių didžiausių bankų elektroninę bankininkystę - DNB, Nordea, SEB ir Swedbank. - - - Iki vasaros planuojama pristatyti ir trečiąją programėlę išmaniesiems telefonams — m.Taxi, kuria bus paprasta išsikviesti taksi, sekti savo kelionių istoriją ir netgi sumokėti už taksi paslaugas telefonu. - - - Visos šios programėlės yra pritaikytos telefonams su Android arba iOS operacinėmis sistemomis, tad jas atsisiųsti galima įprastai — iš Google Play ir Apple App Store.

Kuo išskirtinis?

Šios programėlės tampa patogiais įrankiais vilniečiams ir miesto svečiams. Tai žymiai modernesnis būdas užsakyti ir mokėti už paslaugas. Vien m.Parking programėlės patogumą jau spėjo įvertinti 25.000 sostinės gyventojų. m.Ticket aplikaciją šiuo metu testuoja daugiau kaip 200 vilniečių.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.