VĮ „GIS-Centras“
Savivaldybių žemėlapiai
2015

Kur galima rasti sprendimą: www.geoportal.lt/geoportal/web/savivaldybes

Kodėl ir kaip?

Lietuvos savivaldybių administracijos kaupia daug tikslios ir vertingos informacijos apie savivaldybių teritorijose esančius objektus: inžinerinius tinklus, melioracijos sistemas, želdinius, antrinių žaliavų konteinerius, lauko reklamą ir kitus objektus bei jų išsidėstymą. Gyventojai tokią informaciją naudoja kasdien, ja keičiasi savivaldybės specialistai, verslo įmonės. Savivaldybių žemėlapiai – patraukli ir be jokių sąlygų teikiama geografinės informacijos tvarkymo programa su įrankiais, veikiančiais tiesiog internete. Visos šalies savivaldybės gali naudotis šiuo interaktyviu žemėlapiu Lietuvos erdvinės informacijos portale, o įterpę žemėlapį ir savivaldybės ar kitoje interneto svetainėje. Savivaldybės žemėlapyje automatiškai pasiekiami bendrieji geografiniai duomenys – ortofotografinis, topografinis žemėlapis, įvairių valstybės registrų ir kadastrų, teritorijų planavimo, turizmo objektų ir kiti duomenys. Žemėlapis pritaikomas konkrečios savivaldybės poreikiams – rodomi pasirinkti duomenų rinkiniai, sukurti papildomi darbo su jais įrankiai, sutartiniai ženklai. Galima atlikti vietovardžių ir maršruto paiešką, paruošti ir spausdinti žemėlapį su naudotojo pasirinktais nustatymais, parsisiųsti sukauptus duomenis norimu formatu. Savivaldybės žemėlapyje galima identifikuoti objektus, palyginti erdvinius duomenis, atlikti statistinę savivaldybės teritorijos gyventojų bei žemės duomenų analizę. Žemėlapis yra intuityvus ir paprastas. Jį galima įterpti į savivaldybės ar kitą interneto puslapį. Šis žemėlapis yra nemokamas visiems, juo galima pradėti naudotis bet kada ir pasiekti iš bet kur, kur yra interneto prieiga. Lietuvos erdvinės informacijos portalo teminėje srityje “Savivaldybės“ galima peržiūrėti savivaldybių teikiamų erdvinių duomenų rinkinių sąrašą, metaduomenis ir žemėlapius. Ten pateikiama savivaldybėms aktuali metodinė medžiaga, paslaugos naudotojo vadovas.

Kuo išskirtinis?

Savivaldybės žemėlapis yra kokybiškas, lengvai panaudojamas ir nemokamas. Žemėlapis pritaikytas vaizduoti įvairių tipų geografiniams duomenims, dažnai automatiškai surenkamiems iš įvairių šaltinių. Naudotojas neturi rūpintis duomenų suderinamumu, formatais, jam nereikia specialių programų jų peržiūrai. Pateikiami ne tik geografiniai duomenys, bet ir suskaičiuotos įvairios statistikos – savivaldybės gyventojų ir žemės naudmenų. Pagrindinis žemėlapis, kurio fone vaizduojami kiti duomenų sluoksniai, sudarytas profesionalių kartografų, naudojant naujausius oficialius valstybės duomenis. Net ir tos savivaldybės, kurios jau turi savo interneto žemėlapius, visada gali juos papildyti, pasinaudoti Lietuvos erdvinės informacijos portalo kokybiškais žemėlapiais, nuolat kuriamais naujais įrankiais. Naudoti profesionaliai palaikomą ir plėtojamą sprendimą savivaldybėms kur kas paprasčiau ir efektyviau, negu investuoti į atskiras ir nesąveikias žemėlapių peržiūros programas. Savivaldybės žemėlapio naudotojus konsultuoja ir jiems padeda geoportal.lt komanda.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.