Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija
Portalas „Mano vyriausybė“
2016

Kur galima rasti sprendimą: www.lrv.lt

Kodėl ir kaip?

Portalas „Mano vyriausybė“ – tai vienoje platformoje veikiančios Ministro Pirmininko, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų ir Vyriausybei pavaldžių įstaigų svetainės, kuriose suvienodinta informacijos pateikimo forma, jos pritaikytos mobiliesiems įrenginiams bei integruotas su socialiniais tinklais, taip užtikrinant didesnį el. paslaugų prieinamumą, bei sudarant galimybę atlikti automatinį informacijos ir nuorodų talpinimą oficialiuose Vyriausybės socialinių tinklų puslapiuose bei naudotis komentavimo ir susijusiais funkcionalumais socialinių tinklų naudotojams. Portale sukurtos el. paslaugos, apimančios šiuos pagrindinius funkcionalumus: • teisės aktų projektų teikimą visuomenės vertinimui; • viešųjų konsultacijų inicijavimą, komentavimą ir reitingavimą; • pasiūlymų dėl viešųjų konsultacijų priėmimą ir nagrinėjimą; • viešųjų konsultacijų rezultatų viešinimą; • darbo grupių ir komisijų veiklos viešinimą; • Ministro Pirmininko/ Vyriausybės ir ministerijų atstovų pasitarimų / Vyriausybės posėdžių informacijos viešinimą; • komentarų ir kitų naujienų viešinimą; • kreipimųsi pateikimą ir nagrinėjimo stebėseną; • kreipimųsi persiuntimą; • atsakymų į kreipimusis pateikimą; • turinio valdymo bei atvirų duomenų skelbimo priemonių teikimą institucijoms.

Kuo išskirtinis?

Gyventojams: Suvienodintos valstybės institucijų interneto svetainės – vienoje platformoje veikiančios valstybės institucijų svetainės leidžia žmonėms paprasčiau ir greičiau surasti jiems reikiamą informaciją. Portale veikianti interneto svetainė e. pilietis, leidžia žmonėms aktyviai dalyvauti vykdomosios valdžios sprendimų priėmimo procese ir esant poreikiui kreiptis į valdžios institucijas. Piliečiai gali aktyviai dalyvauti Vyriausybės inicijuojamose viešosiose konsultacijose, visuomenės nuomonės apklausose. Pasibaigus viešajai konsultacijai ar apklausai portale skelbiami jų rezultatai, o visuomenė turi galimybę stebėti, ar piliečių pateikti pasiūlymai turėjo įtakos konkretiems priimtiems sprendimams. Naudojantis naujuoju portalu galima dalyvauti ne tik Vyriausybės inicijuojamose viešosiose konsultacijose – piliečiai kviečiami patys siūlyti viešąsias konsultacijas jiems rūpimais klausimais, reitinguoti kitų internautų pateiktus pasiūlymus. Galima komentuoti ne tik Vyriausybės, bet ir kitų piliečių pasiūlymus, oponuoti jų nuomonei ir taip įsitraukti į interaktyvią diskusiją. Portale „Mano vyriausybė“ galima kreiptis į visas ministerijas, pateikti prašymą, skundą ar užduoti klausimą, o tai pat matyti savo pateikto prašymo, skundo ar pareiškimo nagrinėjimo būseną realiuoju laiku. Taip pat galima pateikti elektroniniu parašu pasirašytą peticiją ir stebėti jos nagrinėjimo eigą. Portalas yra adaptyvus – suderintas tiek su mobiliaisiais įrenginiais, tiek su didelės rezoliucijos įrenginių ekranais. Institucijoms: Valstybės institucijų interneto svetainių, veikiančių vienoje turinio valdymo sistemoje, palaikymas ir plėtra pareikalauja mažesnių kaštų. Portale realizuota galimybė valstybės institucijoms skelbti atvirus duomenis.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.