"Transparency International" Lietuvos skyrius (TILS)
Mano Seimas
2019

Kur galima rasti sprendimą: http://manoseimas.lt/

Kodėl ir kaip?

„ManoSeimas.lt“ - tai pirmasis portalas, kuris paprastai ir greitai gyventojams pristato Seimo narių darbą, parodo, kiek aktyviai kiekvienas politikas ar frakcijos dalyvauja posėdžiuose ir balsavimuose, kiek aktyviai teikia teisės aktų projektus ir kiek tų pasiūlymų būna priimti. Iki šiol informacija apie Seimo narius ir jų balsavimus būdavo teikiama nepatogiai, nebuvo galima Seimo narių darbo lyginti tarpusavyje ar greitai sužinoti, kuri frakcija Seime aktyviausia. Tai išsprendė "ManoSeimas.lt", pasiūlęs paprastai rasti rinkėjus bei kitus gyventojus dominančią informaciją. Visus svetainėje kaupiamus duomenis galima parsisiųsti CSV formatu. Tai reiškia, kad duomenys teikiami atvirų duomenų formatu ir jie gali būti toliau naudojami kituose tyrimuose ar iniciatyvose. Tikimasi, kad palengvinus duomenų prieinamumą gyventojai, NVO, IT specialistai ir kiti galės lengviau suprasti, kaip vertinti savo išrinktus politikus, prireikus atlikti tolesnes analizes.

Kuo išskirtinis?

"ManoSeimas.lt" apsilankymų statistika rodo, kad gyventojai stebi politikų veiklą ir nori geriau suprasti, kiek intensyviai jie dirba kadencijos metu. Iki šiol svetainėje apsilankė daugiau nei 136 tūkst. unikalių vartotojų, jie paprastai pažiūri 7 skirtingus puslapius - susipažįsta su skirtingų Seimo narių darbo rodikliais bei lygina juos tarpusavyje.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.