Užsakovas - AB Lietuvos paštas, diegėjas - UAB „Informacinių technologijų organizacija“
Išmanusis laiškininkas
2018

Kur galima rasti sprendimą: AB Lietuvos pašte

Kodėl ir kaip?

Diegdami modernias technologijas mes didiname pašto paslaugų prieinamumą ir siūlome naujų galimybių patogiai jomis naudotis, bei geriname darbo sąlygas laiškininkams. Laiškininko darbas tampa kompiuterizuotas, atsisakoma popierinių dokumentų. Modernių technologijų taikymas leidžia tobulėti profesiškai, skatina mokytis, nesvarbu, kokio amžiaus yra darbuotojas. Tai didina mūsų darbuotojų, kaip laiškininkų, savivertę ir lojalumą bendrovei, padeda pritraukti jaunesnius darbuotojus. Išmaniojo laiškininko darbo programėlės ypatumai: 1. automatizuotos laiškininko dienos užduotys; 2. sisteminis sąrašas su pristatomų siuntų, prenumeratos leidinių, išmokų gavėjų, bei kitų klientų, kuriuos turi aplankyti laiškininkas, adresais; 3. automatizuota laiškininko grynųjų pinigų operacijų apskaita; 4. automatizuotos per dieną laiškininko atliktų užduočių ataskaitos; 5. automatizuotas laiškininko iškvietimų į namus valdymo procesas (kaimiškose vietovėse laiškininkus gyventojai gali išsikviesti į namus telefonu); 6. siuntos priėmimas pas klientą namuose, duomenis užpildant planšetėje, išspausdinant kvitą nešiojamuoju spausdintuvu; 7. pasirašymas planšetėje už gautą siuntą; 8. pranešimo apie nepristatytą siuntą automatinis spausdinimas mobiliuoju kvitų spausdintuvu, gavėjo neradus namuose; 9. automatizuoti prenumeratos užsakymo, įmokų priėmimo, pardavimų procesai, užpildant reikiamą informaciją planšetėje ir išspausdinant kvitą nešiojamuoju spausdintuvu. Ateityje išmaniojo laiškininko užduočių valdymo programėlę „MLIS“ planuojame tobulinti įdiegiant naujus funkcionalumus, pavyzdžiui, rekomenduojamo siuntų išnešiojimo maršruto planavimą, pasiektų pardavimo bei kitų darbinių tikslų matavimą, pardavimus skatinančius automatizuotus sprendimus bei kitas funkcijas. Numatoma, jog "MLIS" išmaniąja programėle naudosis visi Lietuvos laiškininkai.

Kuo išskirtinis?

Šis naujas ir kompleksinis Lietuvos pašto veiklos regionuose ir miestuose pokytis leidžia pritaikyti laiškininko darbui modernias technologijas (planšetės, mobilieji kvitų spausdintuvai), tobulinti veiklos modelį, ieškoti patogesnių ir patrauklesnių būdų aptarnauti klientus. Išmanaus laiškininko užduočių valdymo programėlė „MLIS“ leidžia įvairius darbus atlikti automatizuotai, greitai, tam nereikia stacionaraus pašto, nes atvykęs į namus laiškininkas gali suteikti tą pačią paslaugą. Lietuvos mažuosiuose miesteliuose ir kaimuose dar neišplitęs iškviečiamų į namus paslaugų teikimo būdas, todėl kaimo gyventojams išmaniojo laiškininko veiklos modelis yra didelę pridėtinę vertę turinti paslauga. Lietuvos pašto užsakymu rinkos tyrimų bendrovės „Synopticom“ atliktoje apklausoje apie išmaniojo laiškininko paslaugas 83 proc. apklaustųjų naują pašto paslaugų teikimo modelį įvertino „gerai“ arba „labai gerai“. Apklausoje dalyvavę klientai įvardijo pagrindines gaunamas naujovės naudas: ● „Aptarnavimas geras, man patiko, maloniai bendrauja. Nereikia važiuoti, iki namų atveža.“ - Tania iš Radviliškio raj., Pašakių k. ● „Nes patogu, greita, paprasta. Nei popierių nereikia, planšetę atneša, pasirašai ir viskas.“ - Edita iš Radviliškio raj., Alksniupių k. ● „Patogumas, paskambinai - išsikvietei. Pakartotinai siuntą atnešė.“ - klientas iš Radviliškio raj., Acokavų k. Tuo pačiu nuolat domimasi darbuotojų patirtimis naudojant naujas modernias technologijas. Laiškininkai naują pašto paslaugų teikimo modelį ir darbo įrankius įvardina kaip įvairiapusiškai naudingą pokytį: ● „Kadangi su kompiuteriu pats dirbu, mokesčius moku internetu, tai nebuvo stebuklas. Programa gerai padaryta, ir jokių popierizmų. Man tai labai patinka, ir prie senos sistemos grįžti nebenorėčiau. Visą informaciją matau suvestą į kompiuterį, pagerėjo darbo kokybė. Klientams dabar nebereikia pildyti savo duomenų (ne kiekvienai močiutei būdavo lengva reikiamas grafas užpildyti didžiosiomis raidėmis) – suraitė parašą ekranėlyje, ir viskas.“ - Radviliškio rajono laiškininkas Zenonas. ● „Su išmaniaisiais įrenginiais darbas – žymiai patogesnis ir efektyvesnis. Net nenoriu pagalvoti, kaip reikėtų dirbti su kalnu popierių. Planšetės nebeatimsite – nebenoriu dirbti su popieriais.“ - Radviliškio rajono vyresnysis laiškininkas Deividas.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.