Finansų ministerija
Informacinė sistema „Atviri Lietuvos finansai“
2022

Kur galima rasti sprendimą: https://lietuvosfinansai.lt/

Kodėl ir kaip?

Svetainėje „Atviri Lietuvos finansai“ galima rasti valstybės, savivaldybių, Sodros, Privalomojo sveikatos draudimo fondų finansinius duomenis nuo 2015 m. Svetainėje pateikiami ir išvestiniai duomenys, leidžiantys susipažinti su tam tikrais viešojo sektoriaus subjektų veiklos efektyvumo rodikliais. Čia taip pat galima rasti detalius valstybės biudžeto mokėjimus prekių ir paslaugų tiekėjams, projektų vykdytojams bei kitiems subjektams. Viena naujausių svetainės skilčių – Savivaldybių gyvenimo kokybės indeksas, visuomenei pirmą kartą pristatytas 2021 m. lapkričio 11 d. Čia galima rasti duomenų rinkinius ir išvestinius statistinius rodiklius, leidžiančius įvertinti skirtumus tarp Lietuvos savivaldybių 2013-2020 m. Svetainėje galima įvairiais pjūviais ir lygmenimis analizuoti valstybės, savivaldybių ir įstaigų finansinę būklę, finansinių išteklių panaudojimą, pavyzdžiui, kiek lėšų skiriama gynybai, socialinei apsaugai ar švietimui, kiek valstybės biudžetinės įstaigos išleidžia už įsigytas prekes ar gautas paslaugas bei kam už jas sumoka. Taip pat suteikiama galimybė atsisiųsti duomenų rinkinius, savarankiškai juos analizuoti interaktyviomis analizės priemonėmis.

Kuo išskirtinis?

Projektas unikalus tuo, kad vienoje sistemoje pateikiami visos šalies viešųjų finansų struktūrizuoti duomenys, surinkti iš skirtingų duomenų šaltinių. Atvėrusi tokios plačios apimties svetainę Lietuva tapo viena iš daugiausiai finansinių duomenų atvėrusių šalių.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.