Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Elektroninių knygų skolinimo paslauga portale ibiblioteka.lt
2015

Kur galima rasti sprendimą: www.ibiblioteka.lt

Kodėl ir kaip?

Šiuo sprendimu ne tik teikiama e-leidinių skolinimo paslauga skaitytojams, tačiau sukurtas ir leidinių įsigyjimo iš leidėjų mechanizmas, leidžiantis autorinius kūrinius pateikti vartotojui laikantis autorinių teisių, bei užtikrinant atsiskaitymą su šių teisių turėtojais. Taip pat skaitytojai galės gauti informaciją apie planuojamas išleisti knygas. 1. Paslauga skaitytojams - skaitytojai turi galimybę ieškoti elektroninių leidinių naudojantis išmiania personalizuota paieška. Pasirinkus personalizuotos paieškos režimą, vartotojui aukščiau bus pateikiami leidiniai, kurie remiantis jo ankstesniais veiksmais, sistemos manymu yra aktualesni konkrečiam vartotojui. Paieška taip pat leidžia ieškoti kūrinio viduje. Skaitytojai galės komentuoti, vertinti, reitinguoti skaitomus leidinius. Leidiniai bus skolinami ribotam žmonių skaičiui vienu metu, todėl jei norimas leidinys būtų skaitomas kito žmogaus, galima užsisakyti leidinį nuo konkrečios datos, kai jis bus grąžintas ir gauti apie tai informuojantį laišką, arba nenorintiems laukti bus suteikta galimybę įsigyti leidinį tiesiai iš platintojo ar leidėjo. 2. Paslauga leidėjams - leidėjai gali automatiniu ar rankiniu būdu per portalą pateikti elektronines knygas, nustatyti sąlygas, kuriomis knygos bus skolinamos, nustatyti nemokamai pateikiamų puslapių skaičių. Taip pat leidėjai gali matyti visą knygos naudojimo informaciją, kiek kartų ji buvo paskolinta, kuriam laikui, kiek laiko liko iki licencijos galiojimo pabaigos ir kitą susijusią informaciją. Leidėjai prie knygos taip pat gali aktyvuoti knygos įsigyjimo mygtuką bei įrašyti nuorodą į šios knygos vietą jų elektroninėje parduotuvėje.

Kuo išskirtinis?

Nauda bibliotekoms: ► Užtikrintas geresnis elektroninių leidinių pasiskirstymas (skaitytojas galės skolintis leidinius iš visų bibliotekų naudodamasis teikiamomis elektroninėmis paslaugomis). ► Optimizuotas leidinių įsigijimas – įsigyjant leidinius bibliotekos gali peržiūrėti tuo metu skaitomų elektroninių leidinių statistiką, bei, įvertinusios jų poreikį ateityje įvykdyti elektroninių leidinių pirkimą. Nauda gyventojams: ► Norimą leidinį galima gauti visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo arčiausiai esančios (-ių) bibliotekos (-ų) specializacijos ar turimo leidinių fondo. ► Reikiamus leidinius suranda naudojantis intelektualios paieškos paslauga. Galima gauti informaciją apie planuojamus išleisti leidinius, perskaityti jų ištraukas, jas komentuoti. ► Paslaugomis galima naudotis įvairiais įrenginiais (pavyzdžiui skaityklėmis, planšetiniais kompiuteriais, personaliniais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais) bei gauti elektronines paslaugas viename prieigos taške. ► Bibliotekose gfalima naudotis ir tinkamais įrenginiais elektroninių leidinių skaitymui (taip skatinamas elektroninių leidinių skaitomumas ir plėtra). ► Sutrumpėja skaitytojų laikas skolinantis leidinius bibliotekoje dėl elektroninio prieigos kanalo ir galimybės neinant į biblioteką gauti elektroninius leidinius. Nauda Valstybei: ► Sukuriamos geresnės sąlygos bei suteikiamos galimybės padėti Lietuvos gyventojams nenutrūkstamai mokytis bei tobulėti, naudojantis šiuolaikinėmis Informacinėmis technologijomis.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.