Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Elektroninės paslaugos verslui ir gyventojams dėl licencijų, leidimų ginklams, pirotechnikai, saugai
2015

Kur galima rasti sprendimą: www.epolicija.lt

Kodėl ir kaip?

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu sukurta paslauga „Prašymų, susijusių su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, asmens ir turto sauga priėmimas“ pradėta teikti 2013 m. rugsėjo 30 d. Šios elektroninės paslaugos vartotojai: 1) teikia prašymus policijos įstaigoms dėl licencijų, leidimų ginklams, pirotechnikai ar asmens ir turto saugai išdavimo per policijos elektroninių paslaugų sistemą; 2) verslo subjektai (ginklų parduotuvės) per savo paskyrą policijos elektroninių paslaugų sistemoje tvarko savo įmonės ginklų apskaitą (įmonei nereikia pildyti popierinių ginklų apskaitos žurnalų); 3) fiziniai ir juridiniai asmenys turi galimybę peržiūrėti savo duomenis apie jiems išduotus leidimus, licencijas ir kitus dokumentus susijusius su ginklais; 4) verslo subjektai (ginklų parduotuvės) teikia duomenis policijai apie importuotus (įvežtus), parduotus, eksportuotus (išvežtus) ginklus, o policijos pareigūnai pagal pateiktus duomenis registruoja (išregistruoja) ginklus (įmonėms nereikia teikti rašytinių prašymų dėl ginklų); 5) policijos pareigūnai tvarko elektroninių būdu pateiktus prašymus, priima sprendimus dėl jų ir apie sprendimus per policijos elektroninių paslaugų sistemą informuoja pareiškėjus; Projekto metu sukurta programine įranga naudojasi verslo įmonės (ginklų parduotuvės, saugos tarnybos prekiautojai pirotechnika) fiziniai asmenys, kurie pageidauja gauti leidimą ginklams ar apsaugos darbuotojo pažymėjimą, taip pat policijos darbuotojai. Policijos įstaigų darbuotojai sukurtos programinės įrangos dėka gali tvarkyti elektroniniu būdu pateiktus fizinių ir juridinių asmenų prašymus - dėl civilinėje apyvartoje esančių ginklų apyvartos, dėl civilinių pirotechnikos priemonių, dėl asmens ir turto saugos. Policijos įstaigų darbuotojai registruoja ginklus asmeniui neatvykus į policijos įstaigą (t.y. pagal ginklų parduotuvės pateiktus duomenis apie parduotą ginklą). Interesantai naudodamiesi sukurta programine įranga gali pateikti tuos pačius elektroninius prašymus dėl įvairių leidimų, licencijų ir pan. išdavimo, pvz.: iš asmeninio kompiuterio.

Kuo išskirtinis?

Pagrindinė nauda paslaugos vartotojams yra ta, kad jiems nereikia vykti į policijos įstaigas siekiant pateikti prašymą dėl licencijos prekiauti ginklais, pirotechnika ar licencijos verstis asmens ir turto sauga, taip pat nereikia vykti į policijos įstaigas registruoti ginklų, nes ginklai registruojami pagal ginklų parduotuvių pateiktus duomenis apie parduotus ginklus. Prašymus dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus ar apsaugos darbuotojo pažymėjimo išdavimo galima pateikti tiesiog iš namų. Įvertinus projekto pirmųjų metų rezultatus nustatyta, kad sukurtų elektroninių paslaugų vartotojų dalis lyginant su atitinkamų policijos paslaugų vartotojų dalimi siekia 23,67 proc. 2014 m. policija gavo 76967 prašymus dėl ginklų, pirotechnikos priemonių ar asmens ir turto saugos. Iš jų 18223 (23,67 proc.) gauti per policijos elektroninių paslaugų sistemą. Sukurtas elektronines paslaugas teigiamai vertina 88 proc. elektroninių paslaugų vartotojų.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.