Nacionalinė teismų administracija
Elektroninės paslaugos teisingumo vykdymo procese
2015

Kur galima rasti sprendimą: e.teismas.lt

Kodėl ir kaip?

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt – labai svarbus žingsnis kuo daugiau valstybės teikiamų paslaugų perkeliant į elektroninę erdvę ir kartu efektyvi priemonė byloms nagrinėti kokybiškiau ir operatyviau. Iki 2013 m. liepos 1 d. susipažinti su bylos medžiaga, posėdžių įrašais, gauti dokumentų kopijas buvo galima tik nuvykus į teismą. Startavus portalui bylų dalyviai – gyventojai ir įmonės – per e.teismas.lt gali pateikti ir gauti civilinių ir administracinių bylų dokumentus, klausytis nagrinėjamų bylų įrašų, mokėti žyminį mokestį ir baudas neišvykdami iš namų ar ofiso. Portale galima stebėti bylos nagrinėjimo eigą nuo dokumentų teismui pateikimo iki teismo sprendimo priėmimo, pateikti teismui prašymus, ieškininius, pareiškimus, paaiškinimus pagal standartinius dokumentų ruošinius, kurių sistemoje yra per devyniasdešimt. Priedus prie dokumentų, užuot siuntus į teismą paštu, pakanka nuskenuoti. Ši naujovė palengvina žmonių ir organizacijų dalyvavimą teismo procese, teismų paslaugos lengviau pasiekiamos (kiek rūpesčių sumažės bylos dalyviui, jei, jis gyvena Londone, o byla nagrinėjama Vilniuje). Pasirinkusieji elektroninį bylos nagrinėjimo būdą ne tik sutaupo dokumentų rengimo, spausdinimo, siuntimo ar vykimo į teismą išlaidas, bet ir moka ketvirtadaliu mažesnį žyminį mokestį. Šio portalo nauda ir patogumu jau įsitikino apie 14 tūkst. registruotų vartotojų. Per pirmuosius jo gyvavimo metus teismams pateikta daugiau nei 36 tūkst. procesinių dokumentų, patys teismai išsiuntė beveik 300 tūkst. elektroninių dokumentų. Siekiant teismų elektronines paslaugas pristatyti visuomenei organizuoti renginiai didžiuosiuose Lietuvos miestuose, aktyviausi portalo vartotojai apdovanoti nominacijomis.

Kuo išskirtinis?

Ši naujovė palengvina žmonių ir organizacijų dalyvavimą teismo procese, teismų paslaugos lengviau pasiekiamos proceso dalyviams, paspartėja bylų nagrinėjimo terminai. Pasirinkusieji elektroninį bylos nagrinėjimo būdą ne tik sutaupo dokumentų rengimo, spausdinimo, siuntimo ar vykimo į teismą išlaidas, bet ir moka ketvirtadaliu mažesnį žyminį mokestį.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.