VUL Santariškių klinikos
VIVAPORT – daugiakalbis asmeninės sveikatos portalas
2013

Kur galima rasti sprendimą: vivaport.lt

Kodėl ir kaip?

Vivaport.eu portalas – asmeninių sveikatos įrašų (Personal Health Record / PHR) valdymo sistema, leidžianti naudotojui pačiam tvarkyti savo sveikatos įrašus. Sistema taip pat turi ir elektroninių sveikatos įrašų valdymo bruožų – naudotojas gali savo sveikatos įrašus leisti tvarkyti daugiau negu vienam gydytojui skirtingose gydymo įstaigose. Sistemos tvarkoma duomenų aibė paruošta pagal epSOS Patient Summary standartą, plačiai naudojamą daugumoje Europos Sąjungos šalių, o patys duomenys saugomi XML formatu, užtikrinančiu aukštą sistemos suderinamumą su kitomis sveikatų įrašų valdymo sistemomis. Duomenų korektiškumą ir saugumą užtikrina įrašų versijavimo posistemė, o privatumą – aiškus, lengvas ir saugus prieigos prie sveikatos įrašų valdymas. Esminis portalo funkcionalumas – galimybė jį atverti skirtingoms kalbomis. Medicininių terminų ir kitų duomenų kodavimas SNOMED ir kitais patvirtintais tarptautiniais klasifikatoriais leidžia tiksliai tvarkyti ir pateikti duomenis bet kokia kalba. Unikalūs interaktyvūs vertimo įrankiai leidžia greitai versti tiek portalo turinį, tiek klasifikatorius, naudojamus duomenims aprašyti. Portalas sukurtas naudojantis pažangiomis Microsoft technologijomis.

Kuo išskirtinis?

Šis sprendimas ypač patrauklus daug keliaujantiems žmonėms, norintiems savo medicininę informaciją turėti šalies, į kurią vyksta, kalba. Nebūtina spausdintis visos santraukos – galima atsispausdinti skubios pagalbos kortelę, kuri medicinos personalui nelaimės atveju suteiks galimybę prieiti prie visos būtinos informacijos pasirinkta kalba. Sistema taip pat naudinga žmonėms, kuriems rūpi savo sveikata – ji kaupia savistebėsenos duomenis ir juos atvaizduoja grafikuose. Savistebėsenos duomenis galima įvesti išmaniuoju telefonu, turinčiu Android arba iOS operacijų sistemą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.