Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba
Integruota augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema IKMIS
2015

Kur galima rasti sprendimą: www.ikmis.lt

Kodėl ir kaip?

Informacinę sistemą IKMIS LŽŪKT sukūrė drauge su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centru, Aleksandro Stulginskio universitetu, programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centru įgyvendinant projektą „Informavimo, konsultavimo ir mokymo elektroninės paslaugos vykdant integruotą augalų apsaugą“. IKMIS informacinė sistema pritaikyta Lietuvos žemės ūkio verslo poreikiams, sukurta glaudžiant bendradarbiaujant žemės ūkio konsultantams bei mokslininkams. Informacija ir galimybėmis gali naudotis kiekvienas pageidaujantis, užsiregistravęs į sistemą. Prisijungę prie IKMIS, lankytojai operatyviai informuojami apie kenksmingų organizmų plitimą įvairių žemės ūkio augalų pasėliuose visuose Lietuvos rajonuose. Kas savaitę informaciją į sistemą suveda LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai, pagal mokslininkų parengtą metodiką stebintys pasėlius augalų vegetacijos metu. Išskirtinumas ir inovatyvumas – kenksmingų organizmų plitimo prognozės susijusios su meteorologiniais duomenimis bei su tam tikrais kompiuteriniais matematinių skaičiavimų moduliais. Tam tikslui įsigytos ir visoje Lietuvos teritorijoje pastatytos meteorologinės stotelės, kurios fiksuoja ir į sistemą IKMIS teikia pagrindinių žemės ūkio augalų ligų ir kenkėjų pasireiškimo bei plitimo prognozę. Informacinėje sistemoje skelbiami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus. Taip pat galima interaktyviu būdu konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo. Kita svarbi sistemos sritis – ūkininkų, žemės ūkio konsultantų mokymų nuotoliniu būdu internetu sistema, jų akreditacija ir pažymėjimų išdavimas. Informacinėje sistemoje jiems suteikiama galimybė gilinti žinias pagal 8 mokymų programas. Pageidaujantys dalyvauti mokymuose, gali pasirinkti mokymo būdą: auditorinius mokymus, tiesioginę mokymų transliaciją, elektroninių mokymų vaizdo įrašo peržiūrą, elektroninius mokymus realiu laiku. Visų mokymų programų dalyviai, išklausę dėstomą medžiagą, gaus kursų baigimo ar akreditacijos pažymėjimus. Sutaupomas laikas ir lėšos, nes mokymuose dalyvauti galima neišvykstant iš namų ar savo darbo vietos.

Kuo išskirtinis?

Sistema IKMIS – naudinga visiems ūkininkams. Jie, atsižvelgdami į meteorologinių stotelių duomenis bei LŽŪKT konsultantų pasėlių stebėjimo duomenis – gali priimti svarbius sprendimus, susijusius su augalų apsaugos priemonių naudojimu, kovojant su augalus puolančiais kenkėjais bei ligomis. Stebint savo pasėlius, įtarus, kad jame plinta liga ar kenkėjas, bet nesugebant identifikuoti kenkėjo ar ligos – vartotojas gali pasitikrinti ligų ir kenkėjų kataloge arba nufotografavus, nuotrauką tiesiogiai siųsti konsultantui ir gauti interaktyvią konsultaciją. Taip ūkininkas gali sutaupyti savo brangų laiką, sumažinti išlaidas, skirtas augalų apsaugos produktų naudojimui. Be to, mažiau teršiama gamta, kadangi ūkininkas supažindinamas ir su integruotos augalų apsaugos principais. Ūkininkai turi nuolatos kelti savo kvalifikaciją bei semtis žinių įvairiuose kursuose, mokymuose bei seminaruose, kurie ne visada organizuojami jų gyvename rajone, todėl jie privalo vykti į kitus miestus. Naudodamiesi nuotolinių mokymų paslauga – žemdirbiai galės mokytis ir namuose, jiems patogiausiu būdu bei laiku. Taip jie gali sutaupyti savo brangų laiką bei pinigus. Svarbiausia, kad visos IKMIS paslaugos nemokamos ir prieinamos bet kuriam, turinčiam prieigą prie interneto.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.