Neringa Šeperienė
BrachyDOSE
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://www.linkedin.com/company/sesi-partneriai/?originalSubdomain=lt

Kodėl ir kaip?

BrachyDOSE sprendimą sudaro originalios konstrukcijos jonizuojančiosios spinduliuotės jutiklis (vadinamas dozimetru), pagmintas iš polimerinės medžiagos, savo savybėmis artimos žmogaus kūno organams ir išmatuotų dozių duomenų perdavimo bei atvaisdavimo sistemos. Šiuo metu, pilnai užbaigtas prototipas yra bandomas Nacionaliniame Vėžio Institute Vilniuje ir Heidelbergo Universitetinėje ligoninėje Vokietijoje. BrachyDOSE sprendimas veikia taip: jonizuojančiosios spinduliuotės dozes matuojantis jutiklis uždedamas ant žmogaus odos arba patalpinamas į standartinius kateterius šalia vėžinio darinio, kuris bus švitinamas radioterapijos procedūros metu. Vykstant švitinimui, prietaisas matuoja apšvitos dozes ir pateikia duomenis realiu laiku gydymo planavimo sistemoms. Šios sistemos padeda gydytojui onkologui suplanuoti vėžio gydymą ir užtikrinti sėkmingą slindulinės terapijos (radijoterapijos) procedūrą. Mūsų prietaiso išmatuoti duomenys tikslina gydymo sistemų algoritmus, įterpia realius paciento duomenis ir įgalina suteikti iki 100% tinklumo procedūrą. BrachyDOSE dozimetras yra vienkartinis, gali būti archyvuojamas po procedūros, lankstus ir nereikalauja specilaus personalo pasirengimo. BrachyDOSE taip pat skirtas išmatuoti ir atvaisduoti 3D dozių pasiskirtsymą, kai duomenų nereikia arba nenorima išsiųsti į pacientų gydymo planavimo sistemas-algoritmus. Tokiu atveju, dozimetro išmatuoti duomenys perduodami į gydytojo naudojimui parengtą vartotojo sąsają, atvaisduojami personaliniame kompiuteryje. Gydytojas ar medicinos specialistas mato pacientui arba kokrečiams organui, organo vietai tekusią spinduliuotės dozę. Šios žinios įgalina tobulinti ir tiklsinti gydymo planą, išvengti klaidų ir antrinių susirgimų planuojant tolimesnį gydymą. BrachyDOSE sprendimui užpatentuoti yra pateiktos patentinės paraiškos. BrachyDOSE buvo įvertintas kaip geriausias sveikatos technologijų srities startuolis 2019. Kauno Mokslo ir Technologijų Parkas BrachyDOSE įvertino kaip vieną iš perspektyviausių produktų. Produkto pristatytas laimėjo pagrindinį prizą Kauno startuolių akceleratoriuje ir Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto konferencijoje "Health for all" užėmė pirmąją vietą. Prie BrachyDOSE sukūrimo prisidėjo Europos Komisijos Horizon 2020 programos finansuotas projektas, EIT Health InnoStars Awards medicinos inovacijoms skirtas laimėjimas.

Kuo išskirtinis?

BrachyDOSE sprendžia vėžio gydymo netikslumo problemą radioterapijoje, dėl kurios pacientas patiria radiacinius nudegimus, sunkias komplikacijas ar netgi suserga antriniu vėžiu. Tai pasaulinio mąsto problema kainuojanti Europos Sąjungos biudžetui daugiau nei 1 mld. eur. per metus. Tuo tarpu JAV komplikacijų gydymui išleidžia 2 mln. dolerių kasmet. Radioterapijoje, kuomet vėžio darinys paveikimas jonizuojančiąja spinduliuote, dozės netikslumas gali svyruoti nuo 30% iki 50 %. Sritis, kuriais skirtas BrachyDOSE, vadinamas brachiterapija. Ji pasižymi itin dideliais, net 50 % siekiančiais dozės netikslumais, dėl kurių pacientas negali gauti kokybiško, efektyvaus gydymo. BrachyDOSE sprendimas sukurtas tam, kad suteiktų tikslią, realiais matavimais pagrįstą dozė vertės reikšmę gydymo planavimo sistemoms ir gydytojams, kurie siekia 100% gydymo efektyvumo. Sprendimas padės pagerinti gydymo kokybę bei paciento gyvenimo kokybę. Taip pat padės sumažinti gydymo išlaidas tenkančias vienam pacientui. Sprendimas nereikalauja specialių personalo mokymų, neprailgina procedūros trukmės, yra suderinamas su standartine radioterapijos įranga. Dozimetrui nereikalinga sudėtinga kalibracija ar specialus paruošimas.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.