"Medical promotion" VšĮ
Apgamų savikontrolės gidas
2014

Kur galima rasti sprendimą: itunes.apple.com/us/app/mole-test/id658262041?mt=8

Kodėl ir kaip?

Mobiliuoju telefonu nufotografavus apgamą, programėlės pagalba palaipsniui patikrinama visi apgamo požymiai kaip simetriškumas, spalva, kraštas ir kiti. Kiekvienas žingsnis vertinamas tam tikru balų skaičiumi, priklausomai nuo požymių svarbos. Po to, į pateiktus 8 klausimus atsakoma Taip arba Ne. šie klausimai svarbūs vertinant apgamo pakitimus, tačiau yra konkretūs bei asmeniški, todėl jų neįmanoma paversti programa. Kiekvienas atsakymas Taip vertinamas pliusu, mėlynu ar raudonu, priklausomai nuo nuo klausimo vertės apgamo pakitimų diagnostikoje. Kiekvienas žingsnis ir klausimas turi paslepiamą informacijos langą, kur pavyzdžiais parodyta, kaip reikalinga vertinti vienokį ar kitokį apgamo pakitimą. Atlikus vertinimą, pateikiamas gautas rezultatas ir rekomendacija, kuri yra trijų lygių: rekomenduojama tolesnis apgamo stebėjimas, reikalinga gydytojo konsultacija, reikalingas skubi gydytojo konsultacija. Po to, apgamo nuotraukai suteikiamas pavadinimas, ji ir visi vertinimo rezultatai išsaugomi. Archyvuojama pagal pavadinimą ir apgamo vietą ant kūno. Archyve galima peržiūrėti visas apgamo nuotraukas, pasitikrinti ankstesnius vertinimus, balus ir, svarbiausia, palyginti dabartinę fotografiją su ankstesnėmis. Programėlė tinka naudotis visai šeimai, nes galima pažymėti apgamus įvairiomis spalvomis, kiekvienam šeimos nariui skirtingai.

Kuo išskirtinis?

Visi programėlės klausimai ir paaiškinimai parašyti paprasta suprantama medicininių žinių neturinčiam asmeniui kalba. Programėlė išleista nacionaline (lietuvių) kalba, todėl ja paprasta naudotis ir asmeniui, nemokančiam užsienio kalbos (šiuo metu ruošiami variantai anglų, vokiečių, rusų, lenkų kalbomis) Šiuo metu pasaulyje daugėja pacientų sergančių piktybine odos melanoma, todėl apgamų savikontrolės gidas suteikia galimybę nuolat vertinti pigmentinių darinių pakitimus. Juk mobilus telefonas nuolat po ranka. Tik ankstyvoje stadijoje išaiškinta odos melanoma gali būti sėkmingai išgydyta.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.