KTU, Virtualiosios realybės laboratorija
Virtualios parodos
2022

Kur galima rasti sprendimą: https://technorama.ktu.edu/

Kodėl ir kaip?

Mūsų sprendimas suteikia virtualią aplinką, virtualų pastatą, kuriame galima eksponuoti parodos eksponatus. Parodos eksponatus galima eksponuoti video formatu, paveiksliukais, trimačių modelių formatu ir žaidimais. Visas eksponatų rinkinys (paveiksliukai, modeliai, žaidimai) pristatomas virutalios parodos stende. Bendroje aplinkoje pristatomi ir parodos eksponatai ir rėmėjų stendai. Virtualiosios parodos lankytojai gali pasivaikščioti po virtualų pastatą ir aplankyti kiekvieną stendą. Jei lankytojas pasiklystų, jam pagalbą visuomet suteiks virtualusis palydovas, kuris leis lengvai prieiti prie pageidaujamo eksponato.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas išskirtinis tuo, kad parodai suteikiama fotorealistinė trimatė aplinka, kurią galima naudoti naršyklėse. Ateityje planuojame šią aplinką pritaikyti ir virtualiąjai realybei. Kadangi ši aplinka skirta naršyklei, ją galima adaptuoti mokymosi aplinkoms ir tokioje aplinkoje leisti mokytis mokiniams. Šis sprendimas buvo panaudotas KTU bei LSMU parodoms ir pademonstravo, jog parodas įmanoma organizuoti ne tik gyvai, o atsiradus galimybei tai padaryti - išplėsti parodas ir prailginti jų gyvavimą virtualioje aplinkoje.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=N1k-qJFtbRo

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.