Ugdymo plėtotės centras, UAB „Nortal“
UGDYMO SODAS
2015

Kur galima rasti sprendimą: sodas.ugdome.lt

Kodėl ir kaip?

Ugdymo sodas sukurtas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą Ugdymo plėtotės centro projektus „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“ ir „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (II etapas)“. Ugdymo sode yra suformuoti ruošiniai, kuriuos mokytojai gali naudoti kurdami bendruosius ugdymo planus, ilgalaikius, trumpalaikius ir pamokų planus. Mokytojai gali naudotis suskaitmenintomis bendrosiomis programomis, tinkamas veiklos sritis, gebėjimus, žinias ir supratimą pasirinkdami tiesiai iš sistemoje pateikto sąrašo. Užregistravę mokinius, gali jiems skirti užduotis (klasėje arba namie), stebėti jų pasiekimus ir teikti reikalingą pagalbą. Ugdymo sode yra kaupiamos ir skelbiamos skaitmeninės mokymo priemonės, metodinė medžiaga ir informacija apie vadovėlius. Kiekvienam užsiregistravusiam mokytojui, nurodžiusiam savo dalyką, sistema automatiškai pasiūlo mokymo priemonių, vadovėlių ir metodinės medžiagos. Naudodamiesi įrankiais mokytojai gali kurti skaitmenį ugdymo turinį, panaudodami bet kurios Ugdymo sode esančios skaitmeninės mokymo priemonės dalį arba įsikeldami ją visą į savo kuriamas mokymo priemones. Ugdymo sode sukurtas įrankis, padedantis patogiai ir kokybiškai įvertinti vadovėlių ir kitų mokymo priemonių turinį. Kiekvienas Lietuvos mokytojas Ugdymo sode gali sužinoti apie pedagogų kvalifikacijos tobulinimo renginius ir užsiregistruoti į juos. Taip pat yra sukurta pedagogų kvalifikacijos apskaitos sistema: pedagogo kompetencijos aplankas, į kurį patenka duomenys apie dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo renginiuose ir kitais būdais pedagogo tobulintos kvalifikacijos įrodymai; akredituotos programos, vykdomų renginių tvarkaraštis . Ugdymo sode yra asmeninių žinučių sistema ir diskusijų forumas, kuriame mokytojai gali pasidžiaugti savo pasiekimais, pasiklausti patarimo ir gauti specialistų konsultacijas su švietimu susijusiais klausimais.

Kuo išskirtinis?

Ugdymo sodas: 1. Padeda mokytojams veiksmingai planuoti ir organizuoti ugdymo procesą; 2. Suteikia įrankius naujam ugdymo turiniui kurti, taip skatinant Ugdymo sodo naudotojus kurti naujus išteklius ir tobulinti jau sukurtus; 3. Sukuria prielaidas mokytojams vertinti skaitmeninių mokymo priemonių ir vadovėlių turinio kokybę; 4. Prisideda prie naujų ugdymo įpročių ir metodų sklaidos, sudaro prielaidas gerinti mokinių mokymosi pasiekimus, juos sudominant ir įtraukiant į mokymosi procesą; 5. Ugdymo sodu galima naudotis įvairiuose įrenginiuose – naudotojo sąsaja prisitaiko prie ekrano rezoliucijos. Ugdymo sodas – nauja, moderni, įveikianti iššūkius ir žengianti su rytojumi sistema, veikianti nuo vasario mėnesio ir jau vienijanti daugiau kaip 7000 vartotojų. Tai sistema, kurioje mokytojas gali tapti kūrėju ne tik klasėje, kur jis gali bendrauti ne tik su kolegomis ar ugdymo ekspertais, jis gali bendrauti ir su savo mokiniais, kur ne tik vienoje vietoje „susirenka“ įvairūs mokytojo duomenys, bet jie gali ir „bendrauti“.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.