VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba
Taikomųjų inovacijų tyrimų ir rezultatų informacinėje sistemoje (TITRIS)
2022

Kur galima rasti sprendimą: https://titris.lzukt.lt/

Kodėl ir kaip?

TITRIS yra unikali ir vienintelė sistema Lietuvoje, kurioje renkami, viešinami ir kaupiami taikomųjų inovacijų tyrimų ir rezultatų duomenys, kurie naudingi siekiant efektyvesnio, tvaresnio, aplinką tausojančio ūkininkavimo. TITRIS objektas – mokslo tyrimai ir praktikoje sukurtos inovacijos, turintys ir galintys turėti mažesnį ar didesnį reikšmingumą plėtojant tvarią žemės ūkio gamybą. TITRIS yra skelbiami nacionalinių (EIP) ir tarptautinių projektų (H2020, Life ir kt.) rezultatai, bei praktikoje sukurtos inovacijos. Sistemos tikslas yra dalintis žemės ūkyje sukurtomis žiniomis, inovuoti žemės ūkį, skatinti bendradarbiavimą inovacijų kūrimo procese. TITRIS reikšminga ir strateginiame lygmenyje, nes sistemoje talpinamas turinys atspindi Žaliojo kurso ir ŽŪŽIS principus. Sistemoje itin reikšmingas vaidmuo tenka turinio kokybės užtikrinimui. Duomenų vertinimo, tikrinimo ir redagavimo mainuose dalyvauja šie dalyviai: duomenų teikėjas, administratorius, inovacijos vertintojas, kalbos redaktorius ir vertėjas. Taigi prieš viešinant inovacijas TITRIS, visus duomenis atidžiai įvertina kompetentingi Lietuvos žemės ūkio tarnybos specialistai. Tikslas – įvertinti (nustatyti) informacijos aiškumą, naujumą, pritaikymo galimybes ir aktualumą. 2021 m. pab. Įgyvendinus TITRIS plėtros darbus, sistema tapo dvikalbe, tai reiškia, kad inovacija gali teikti užsienio duomenų teikėjai anglų kalba, o LŽŪKT vertėjas ją išverčia į lietuvių kalbą. Tokiu būdu Lietuvai tampra prieinamos inovacijos kurtos užsienyje, o užsieniečiai mato Lietuvoje generuotas inovacijas. Sistema TITRIS skirta visiems ŽŪŽIS dalyviams (ūkininkams, konsultantams ir mokslininkams ir kt.) susipažinti su žemės ūkio srityje sukurtomis inovacijomis.

Kuo išskirtinis?

TITRIS patrauklus savo kokybišku turiniu, kur inovacijos kruopščiai atrinktos, patikrintos. Taip pat taikomosios inovacijos yra susegmentuotos pagal svarbiausias žemės ūkio rinkos dalyvių temas, įdiegta kokybiška paieškos sistema. Taip pat svarbu paminėti, kad savo inovacijas į sistemą gali įkelti ir patys vartotojai, kurios praėjusios patikros procesą išpublikuojamos į realią aplinką. Taip pat yra sritis „Idėjų mugė“, kur vartotojai gali dėti skelbimus, skirtus bendradarbiavimo ir partnerysčių paieškai.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=aRLXkAHK8F0

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.