UAB Idėjų namai
Readabook – elektroninių knygų biblioteka
2016

Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.readabook.library

Kodėl ir kaip?

Šioje bibliotekoje galima: - rinktis tarp daugybės kokybiškų elektroninių lietuviškų knygų - nemokamai ir legaliai jas skaityti bet kur - net ir ten, kur nėra interneto ryšio - patogiai keisti šrifto dydį, teksto ir fono spalvą - nereikės jokios registracijos, nereikės pateikti jokių asmeninių duomenų - ši biblioteka visada yra ir bus nemokama ir legali Tai biblioteka, o ne knygų atsisiuntimo puslapis / programėlė ar elektroninių knygų skaityklė: - Ši biblioteka veikia tokiais pačiais principais kaip ir įprastos (nors daugumos nepelnytai pamirštos) bibliotekos: Jūs paimsite (atsisiųsite) norimas knygas, jas perskaitysite ir šias knygas gražinsite (pašalinsite iš įrenginio) - Kaip ir įprastose bibliotekose šias knygas bus galima skaityti nemokamai - Kaip ir įprastose bibliotekose vienu metu galėsite pasiimti (atsisiųsti) ribotą knygų kiekį (10 knygų), tačiau jas skaityti galėsite neribotą laiką - Jūsų įrenginys - Jūsų bibliotekos bilietas. Nereikės pateikti jokių Jūsų asmeninių duomenų Kai kurie techniniai ir teisiniai niuansai: - Tai privati biblioteka ir ji veikia taip, kaip privačių bibliotekų veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos įstatymai - Biblioteka nerenka ir nerinks privačių vartotojų duomenų, tačiau išsaugos informaciją apie bibliotekos vartotojų perskaitytas knygas ir vartotojo įrenginį. Informacija apie įrenginį bus naudojama tik automatiniam prisijungimui prie bibliotekos (bibliotekos bilietas) - Jūs neturėsite galimybių pasiekti, keisti ar kitam žmogui persiųsti į Jūsų įrenginį atsiųstų knygų - į įrenginį atsiunčiamos knygos bus saugomos Jums nepasiekiamoje direktorijoje, bus naudojamas specialus tik šiai programėlei tinkamas el. knygų formatas, knygos bus apsaugotos slaptažodžiu - Šia programėle nebus galima skaityti kitų el. knygų - Jūs neturėsite galimybių į šią biblioteką įkelti savo .pdf, .epub ar kito formato elektroninių knygų. Tačiau (kaip ir tikrose bibliotekose) Jūs visada galėsite savo turimas knygas padovanoti bibliotekai, o mes dėsime visas pastangas, kad šios knygos pasiektų kuo platesnį skaitytojų ratą. - Norint atsisiųsti (pasiimti iš bibliotekos) knygą Jums reikės interneto ryšio. Kai knyga jau bus atsiųsta į Jūsų įrenginį - ją skaityti galėsite bet kada ir bet kur, tam interneto ryšio nebereikės. Elektroninės knygos dydis dažniausiai svyruoja tarp 0.2 - 0.5 Mb, tačiau jos gali būti ir didesnės - ypač jei jose gausu iliustracijų.

Kuo išskirtinis?

Pagrindinis projekto tikslas - skatinti žmones skaityti knygas, mažinti laiką leidžiamą telefonu žaidžiant žaidimus, naršant internetą ar naudojantis socialiniais tinklais. Mobilus įrenginys, kurį šiuo metu turi beveik visi, visada šalia - vadinasi visada šalia ir šios bibliotekos knygos. Naudojimasis biblioteka orientuotas į jaunimą ir yra visiškai nemokamas. Biblioteka stengiasi turėti knygas, kurios įtrauktos į mokyklų knygų skaitymo programą, joje stengiamasi suderinti proporciją tarp populiariųjų ir rimtų literatūrinių kūrinių. Programėlės išvaizda skrupulingai pritaikyta prie įvairaus dydžio ir formato Android operacinės sistemos įrenginių (telefonų ir planšetinių kompiuterių), ją lengva atsisiųsti ir įsidiegti iš Google Play programėlių parduotuvės. Šia programėle nėra siekiama jokios finansinės naudos, jos naudojimas yra ir bus nemokamas - tai savotiška duoklė jaunimui, galbūt kaip dar vienas papildomas lašas padėdasiantis jiems suvokti knygų grožį ir pamilti knygas.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.