UAB „Spora“
Pažink fiziką žaisdamas
2014

Kur galima rasti sprendimą: idomu.tev.lt

Kodėl ir kaip?

Išmanieji žaislai arba moksliniai žaislai, kuriuose įdomiu, netikėtu būdu pasireiškia fizikos dėsniai, žinomi jau nuo seno, ypač Tolimųjų Rytų šalyse – Kinijoje ir Japonijoje. Deja, Lietuvoje nedažnai jų pamatysi, nebent mūsų šalį pasiekia kurio nors žaislo mada. Svetainėje pateikiama vaizdo medžiaga, susijusi su knygoje aprašytu pavyzdžiu. Neturint knygos, svetainėje galima rasti nemažą kiekį įdomių video filmukų, kurie skatina domėjimąsi fizikos mokslu ir įdomiais bandymais. Plačiau apie demonstruojamus bandymus ir žaislus galima pasiskaityti Romualdo Karazijos knygoje „Žaislai, įdomūs bandymai ir žaidimai“ (leidykla TEV, 2014).

Kuo išskirtinis?

Tai puiki galimybė geriau suprasti kai kurių sudėtingų žaislų veikimą, išsamiau susipažinti su retesniais žaislais bei įžvelgti įdomiąją fizikos pusę.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.