UAB "Indeform"
Muziejus ant ratų
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://www.lsim.lt/muziejus-ant-ratu/

Kodėl ir kaip?

Projekto tikslas – pasitelkiant inovatyvias technologijas sukurti išmanų sprendimą, skatinantį Lietuvos švietimo istorijos pažinimą. Bendradarbiaujant su Lietuvos švietimo istorijos muziejumi sukurtas mobilus muziejus, suteikiantis galimybę geografiškai nutolusioms, ar kitus apribojimus turinčioms lankytojų grupėms, įsitraukti ir dalyvauti švietimo bei mokymosi procese. „Muziejus ant ratų“ keliauja tarp skirtingų Lietuvos miestų ir regionų, tokiu būdu užtikrinant nutolusiose vietovėse gyvenančios visuomenės dalies pasiekiamumą. Mobilaus muziejaus aplinka įkvėpta laiko mašinos tematikos, kuri simbolizuoja muziejaus technologinę pažangą ir šalies švietimo istorijos etapus. Autobuso viduje panaudotas platus spektras interaktyviųjų technologijų: lietimui jautrūs ekranai, planšetiniai kompiuteriai, televizoriai, įdiegtos LED bei garso sistemos. Muziejus autobuse – tai inovatyvus sprendimas, suteikiantis išmanius instrumentus kultūrinių ir istorinių žinių perdavimui. Sukurti interaktyvus žaidybiniai metodai, skatinantys naujų žinių ir įgūdžių įgijimą, sprendžiant skirtingų laikmečių galvosukius. Galvosūkiai sprendžiami atskirose lankytojų grupėse, tokiu būdu užtikrinama pažintinė ir socialinė veikla, lemianti padidėjusią grupės kolektyvinę kompetenciją. Sukurtas sprendimas pritaikytas prie šiuolaikinės visuomenės poreikių padeda efektyviau įtraukti plačiąją visuomenės dalį bei suteikti naujų žinių ir įgūdžių Lietuvos švietimo istorijos tema. Lietuvos regionuose slypinti opi kultūrinio ryšio su vietos bendruomenėmis problema skatina diegti programas, gebančias prisidėti prie kokybiškų kultūros paslaugų prieinamumo.

Kuo išskirtinis?

Tai unikalios pridėtinės vertės, Lietuvos rinkoje atitikmens neturintis inovatyvus sprendimas. Jis sujungia interaktyvias technologijas, žaidybinimo metodiką ir švietimo bei mokymo procesus, visuomenei patraukliu, ir laisvai prieinamu būdu. „Muziejus ant ratų“ skatina kultūrinės ir edukacinės veiklos prieinamumą atokiuose Lietuvos kampeliuose, suteikdamas kokybišką mokomąjį turinį, pritaikytą įvairaus amžiaus grupėms.


Video nuoroda: https://youtu.be/82thNKvoyc4

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.