Milda Gaulienė, Vilma Balčiauskaitė
Mobilioji knyga PerMinute
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.perminute.perminute&hl=en

Kodėl ir kaip?

Lietuvos ir užsienio rinkai pristatoma naujos koncepcijos mobilioji aplikacija. Jos turinys kuriamas ne tik pačios projekto komandos, bet įtraukiant ir vartotojus, taip buriant bendruomenę. Šiais laikais pastebima problema, kad didžioji visuomenės dalis (ypač jaunimas) nesukoncentruoja dėmesio ilgiems tekstams. PerMinute – tai pirmoji Lietuvoje mobilioji aplikacija-knyga, sudaranti sąlygas skaityti patogiame formate 1 minutės trukmės istorijas ir nereikalaujant didelių pastangų ugdanti kūrybiškumą ir įprotį skaityti kasdien. Mobiliosios knygos istorijose į visiems gerai žinomus literatūros personažus pažiūrima kitu kampu taip siekiant prajuokinti, nudžiuginti, šokiruoti ar sukelti kitą emociją. Turinio kūrėjams suteikiama erdvė savo kūrinius dėti ne į stalčių, o į mobiliąją knygą. Mobilioji aplikacija-knyga PerMinute startavo 2020 m. birželio 25 d. Per pirmąsias gyvavimo savaites mobilioji knyga turi daugiau kaip 100 parsisiuntimų, jau sulaukė pirmųjų kūrėjų (iš visuomenės) įsitraukimo ir žiniasklaidos dėmesio. Komandos planuose mobiliosios knygos plėtojimas panaudojant dirbtinio intelekto galimybes ir gretutines platformas (audio, video, kompiuterinių žaidimų, kt.).

Kuo išskirtinis?

Nauda: - Kasdien ugdomas įprotis ne tik skaityti, bet ir kūrybiškumo apskritai. - Įrankis kūrybiniam rašymui praktikuoti ir galima ugdymo priemonė švietimo įstaigose. - Skatinama pasidomėti minimais personažais atsiverčiant originalų kūrinį. - Sudaroma erdvė publikuoti savo kūrybą plačiam ratui žmonių. - Suteikiama galimybė turėti viešai matomą savo kūrybos portfolio. Patrauklumas: - Patogus, lengvai pasiekiamas formatas, tereikia turėti išmanųjį telefoną po ranka. - 1 minutės trukmės istorijos, neužimančios daug laiko - Gerai žinomi personažai atkeliami į šiandienines situacijas. - Istorijos sudaro sąlygas bent kartą dienoje nusijuokti, prinkštelėti, nustebti ar turėti kitą smagią emociją.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.