Lietuvos mokslo taryba
"Lituanistikos" duomenų bazės svetainė ir paieškos portalas
2022

Kur galima rasti sprendimą: https://lituanistika.lt

Kodėl ir kaip?

• Lituanistikos duomenų bazės portalas sudaro galimybę gauti esminę informaciją apie Lituanistikos duomenų bazę, jos tematiką, paskirtį, sudėtį bei atlikti įvairiapusę lituanistikos publikacijų paiešką, garantuoja pastovius lituanistikos publikacijų adresus internete bei patogią prieigą prie viso teksto dokumentų; • užtikrina duomenų bazės integraciją į tarptautinę mokslinės informacijos e. erdvę bei lituanistikos kaip pasaulio žinijos dalies sklaidą, mokslininkų lituanistų reprezentaciją, matomumą; • užtikrina tokį Lituanistikos duomenų bazės paieškos sistemos funkcionalumą: paprastoji ir išplėstinė paieška, paieškos rezultatų tikslinimas filtrų pagalba ir rūšiavimas, peržiūrų ir atsisiuntimų (PDF) statistikos pateikimas, paieškos rezultatų detalizacija: rezultatų atitiktis užklausai, santraukų (LT ir EN) bei susijusių įrašų, sudedamųjų dalių, turinių ir recenzijų sąrašų, detalaus įrašo pateikimas, duomenų eksportas į citavimo (APA, MLA) ir duomenų perdavimo (RIS) formatus. LDB turinio sklaida vykdoma naudojant OAI standartus https://www.lituanistika.lt/cms/oai/?verb=Identify. LDB turinio sklaida Google ir kitose indeksavimo ir paieškos sistemose įgyvendinama pateikiant turinio informaciją indeksavimui sitemap formatu https://www.lituanistika.lt/ldb_sitemap.xml. Įdiegta atvirojo kodo statistikos sistema AWSTATS. Joje sudaryta galimybė analizuoti LDB panaudojamumą

Kuo išskirtinis?

Sistema susideda iš: 1. Turinio valdymo sistema su objektų talpykla (Apache Web + PHP + jQuery); 2. Indeksavimo ir paieškos sistema Apache Solr pagrindu; 3. Duomenų bazė PostgreSQL DBVS pagrindu; 4. REST API valdo visus (100%) sistemos duomenis ir veiksmus. Sistemos esminiai privalumai: 1. Integracija su bibliotekine informacijos sistema ALEPH; 2. Sistemos panaudojamumo sekimas registruojant objektų peržiūras ir atsisiuntimus, metrikos pateikimas paieškos rezultatuose ir detaliame objekto atvaizdavime; 3. Užklausų istorijos fiksavimas su galimybe pakartoti užklausas, jas išsisaugoti; 4. Objektų eksportas duomenų perdavimui ir citavimo sąrašams; 5. Greitas santraukų, turinių, susijusių objektų sąrašu atvaizdavimas tiesiai paieškos rezultatų sąraše; 6. Užklausos rezultato santykio su užklausos žodžiais pateikimas rezultatų sąraše; 7. Detali ir paprasta užklausos, užklausos žodžių interpretacijos valdymo galimybė; 8. Duomenų perdavimo kitoms sistemoms per OAI-PMH protokolą galimybė; 9. Užklausos tolimesnis filtravimas, tikslinimas pagal jau atliktos užklausos rezultatus; 10. Desktop ir mobili versijos; 11. Detalūs DC, DCTERMS ir citation (Google Scholar) metaduomenys kiekvieno objekto detalaus atvaizdavimo puslapio HTML <head> sekcijoje.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.