Kompiuteriukų paramos fondas
Kompiuteriukai vaikams
2018

Kur galima rasti sprendimą: http://www.kompiuteriukai.lt/klase/

Kodėl ir kaip?

BBC Micro:bit, kišenės dydžio programuojamas mikrovaldiklis, yra įrankis, su kuriuo galima pradėti programuoti per kelias minutes. Micro:bit iniciatyva prasidėjo Didžiojoje Britanijoje 2016 m. su tikslu išdalinti micro:bit kompiuteriuką 1 milijonui vaikų. Lietuvoje labdaros ir paramos fondas “Kompiuteriukų paramos fondas” įgyvendino didžiausią nevyriausybinį IT edukacijos projektą “Kompiuteriukai vaikams” ir programavimo įgūdžius lavinančiu ir techninę kūrybą skatinančiu įrankiu BBC Micro:bit aprūpino daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos penktokų ir IT mokytojų. Per šiuos 2017/2018 mokslo metus, įgyvendindami iniciatyvą “Kompiuteriukai vaikams”, siekė ne tik aprūpinti vaikus techninei kūrybai tinkamu įrenginiu, bet ir prisidėti prie jo įgalinimo, suteikdami reikiamas priemones IT mokytojams, vesdami mokymus mokytojams ir vaikams. Mūsų pasiekti rezultatai: • BBC Micro:bit kompiuteriukais aprūpinome virš 20 tūkstančių Lietuvos penktokų. • Bendravome su 650 Lietuvos mokyklų. • Sukūrėme išsamų BBC micro:bit naudojimo pradžiamokslį mokytojams. • Surengėme pirmąjį nacionalinį micro:bit konkursą Lietuvoje. • Prie iniciatyvos prisidėjo virš 150 aktyvių savanorių. • Kartu su penktokais mokėmės programuoti net 10 000 valandų! Iniciatyvos eigoje išryškėjo, jog viena svarbiausių šio projekto dalių yra bendradarbiavimas tarp skirtingų dalykų mokytojų, tad tęsdami projektą, norime pasiūlyti priemonių rinkinį, kuris lengvai integruotų skirtingas disciplinas į kūrybinius projektus mokyklose.

Kuo išskirtinis?

Nauda vaikams - tiesiogiai dovanoję kompiuteriukus Lietuvos penktokams, parodėme pasitikėjimą vaikais ir suteikėme galimybę jiems domėtis technologijomis ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Gavę naują įrenginį, vaikai drauge su mokytojais ar savarankiškai perprasdavo pagrindinius programavimo žingsnius, bei turėdavo galimybę labiau susidomėti technine kūryba, platesniu kompiuteriuko panaudojimu. Nauda mokytojams - Lietuvos IT mokytojams parodėme lengvą būdą sudominti vaikus programavimu ir atnaujinti informacinių technologijų pamokas: atliepti šių laikų tendencijas ir vaikus programavimo mokyti interaktyviai, su šiuolaikišku edukaciniu įrenginiu. Aktyviai bendraudami su Lietuvos mokyklomis, matome didžiulį poreikį atnaujinti ir keisti informacinių technologijų mokymosi programas, tad įsitikinome, jog iniciatyvą turime tęsti veiklas orientuodami į mokytojus ir jų mokymus. „Kompiuteriukų klasė“ – tęstinis „Kompiuteriukų paramos fondo“ projektas. „Kompiuteriukų klasė“ – rinkinys priemonių, įrangos, papildomų priedų, mokomosios medžiagos ir mokymų, kurį „Kompiuteriukai vaikams“ iniciatyva siūlo Lietuvos mokykloms ir bibliotekoms. „Kompiuteriukų klasė“ – garantija, kad vaikai ar bet kas, kas užsuks į viešąją biblioteką, gaus viską vienu metu, nes tik tokiu būdu galime užtikrinti pilną ir kokybišką įrankių panaudojimą. Taip mes norime parodyti, koks yra svarbus informatikos integralus mokymasis ir supratimas, kaip informacinių technologijų įrankiai turi būti naudojami kitose disciplinose, pavyzdžiui, verslumo ugdyme. Kas įeina į „Kompiuteriukų klasę“: • Kompiuteriukų rinkinys grupei, tai 10-15 vienetų lengvai programuojamų micro:bit mikrokompiuterių, kurie savyje jau turi: valdomus mygtukus, šviečiantį ekranėlį, galimybę bendrauti tarpusavyje žinutėmis, pagreičio daviklį, kompasą, termometrą ir t.t. • Priedai, išplečiantys ir taip gausias micro:bit savybes, tokie kaip šviečiančios lemputės, prototipavimo ir plėtimo plokštės, keletas papildomų aplinkos daviklių (drėgmės, atstumo, šviesos), jungiamieji laidai. • Nuolat atnaujinama mokomoji medžiaga įvairiems dalykams, skirta integruoti tokius mokslus kaip fiziką, geografiją, matematiką, informacines technologijas, muziką, dailę, literatūrą. • Svarbiausia dalis – mokymai, kūrybinės dirbtuvės, kaip visai tai sėkmingai panaudoti.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.