Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Aukštaitijos ETNO kilimas
2018

Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appvil.bite2

Kodėl ir kaip?

Minint Lietuvos Piliakalnių metus, Panevėžio apskrities Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka inicijavo projektą „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“, skirtą Panevėžio regiono jaunesniojo ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams. Projekto metu bendradarbiaujant su Panevėžio kraštotyros muziejumi, regiono bibliotekų vaikų literatūros skyriais, kūrybinių industrijų atstovais buvo sukurtas interaktyvus „kilimas“, pagrįstas mobilių aplikacijų naudojimu, pritaikytas „Android“ operacinės sistemos mobiliesiems įrenginiams. Mobilioje aplikacijoje, pasitelkus grafinio dizaino elementus, vaizdinę ir garsinę medžiagą vaikų pažinimui buvo sukurti ir pristatyti 14 svarbiausių regiono ETNO gamtiniai objektų(Mukolų akmenys, Čičinsko piliakalnis, Puntuko akmuo, Karvės ola, Migonių piliakalnis, Tarpeikių ąžuolas, Dviragio ežeras, Burvelių piliakalnis, Žalsvasis šaltinis, Ąžuolpamušės piliakalnis, Kupiškio piliakalnis, Kupiškio piliakalnis, Vorutos pilis, Ažakmenis, Velniapilio ola). Kilimas pagamintas iš neseniai rinkoje pasirodžiusio specialaus neplyštančio, labai plono SDSB 239 PP-plastiko. Interaktyvus kilimas mobilus, pritaikytas ilgalaikiam naudojimui, atsparus dėmėms, lengvas ir antialergiškas. Idėja: nuskaičius suformuotą QR kodą į mobilųjį įrenginį atsiunčiama „Bitės“ programėlė. Ją aktyvavus nuskaitomas QR kodas esantis šalia objekto ir atsiranda 3D objekto vaizdas, paspaudus garsiakalbio ikoną girdimas padavimas apie ETNO objektą. Atidžiai išklausius padavimą užduodamas klausimas, teisingai į jį atsakius programėlės herojės Bitės korys užsipildo medumi. Susipažinus su visais ETNO kilime pavaizduotais Aukštaitijos etnografiniais objektais bibliotekininkai atskira edukacija supažindina vaikus plačiau apie pasirinktą objektą. Šalia kilimo vyksta 14 skirtingų edukacijų pritaikytų kiekvienam objektui, tokios kaip rašymas ant ąžuolo žievės (pristatant Tarpeikių ąžuolą) ir kitos.

Kuo išskirtinis?

Sukurta edukacinė priemonė, kaip paslauga, skirta Visos Lietuvos vaikų lavinimui ir užimtumui bibliotekose ir mokyklose. Naudodamiesi kilimu, vaikai gali domėtis ir išmokti ne tik Aukštaitijos etnografijos, mitologijos ar kitų žinių, bet ir sužinoti, kokias technologijas pasitelkiant buvo kurtas šis kilimas. Tai patraukli ir inovatyvi paslauga, ugdanti jaunosios kartos pilietiškumo jausmus, per jaunajai kartai itin paklausius metodus. Išmanios edukacijos suteikia žinių ir žadina susidomėjimą savo krašto, šalies istorija, kelia savigarbą ir meilę artimai aplinkai.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.