Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
50 Istorijos pėdsakų Kauno rajone
2021

Kur galima rasti sprendimą: https://www.krsvbiblioteka.lt/images/repositorija/apps/

Kodėl ir kaip?

Žaidimą sudaro trys skyriai (lygiai). Skyriuose patalpinta informacija apie 50 objektų. Prie kiekvieno objekto yra trumpas aprašymas (objekto pristatymas), nuotraukos ir klausimas žaidėjui. Iš viso 50 klausimų. Prie klausimo pateikti 4 atsakymų variantai, iš kurių reikia pasirinkti teisingą. Atsakius teisingai/neteisingai – keliaujame toliau. Praėjus pirmą lygį (skyrių), iš karto pereiname prie antro, perėjus antrą – prie trečio. Už teisingai atsakytus klausimus žaidėjui kaupiasi taškai. Žaidimo pabaigoje, pateikiami statistiniai duomenys. Žaidimo metu už tam tikrą teisingai atsakytų klausimų kiekį galima gauti apdovanojimus – „medalius“. Taip pat žaidėjas atskirame meniu gali pamatyti, kiek iš viso surinko taškų, kiek gavo „medalių“ bei ten pat yra pateikiama klausimų istorija. Istorijoje galima peržiūrėti klausimus su atsakymų variantais, į kuriuos klausimus atsakėte teisingai, į kuriuos – neatsakė.

Kuo išskirtinis?

Žaidimas pateiktas viena iš populiaresnių šiuolaikinių formų internete – tinklaraščiu (blog). Žaidimo metu žaidėją lydintis stilizuotas, kalbantis personažas – užsienyje gyvenanti trečiosios kartos lietuvė Rūta Sakalas. Ji yra ne tik fotografė, keliautoja, bet ir tinklaraštininkė. Atvažiavusi į Lietuvą, ji keliauja savo prosenelės, gimusios Kauno rajone, takais. Kelionės tikslas – aplankyti prosenelės dienoraščiuose paminėtus ar prosenelės piešiniuose atvaizduotus objektus. Žaidimas su nuotaikingu informaciniu tekstu, muzika, animacija, stilizuotomis nuotraukomis, garsiniais pasakojimais, informacija apie individualius žaidėjo pasiekimus (taškai, „medaliai“) – traukia vartotoją sužaisti žaidimą, motyvuoja surinkti kuo daugiau taškų ir varžytis su draugais ar šeimos nariais, suteikia galimybę pasitikrinti savo gebėjimus, žinias, skatina domėtis Kauno rajono kultūrine-istorine aplinka, keliauti kartu su šeima ir gyvai aplankyti žaidime pristatomas vietas.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=2cY2p_xnFuA

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.