Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“
2021

Kur galima rasti sprendimą: https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/

Kodėl ir kaip?

Pasitelkus šiuolaikinių technologijų pagrįstus sprendimus, sukurtas interaktyvus virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone “. Tai – interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo, turizmo skatinimo priemonė, skirta Lietuvos ir užsienio vartotojams susipažinti ir pakeliauti Kauno rajono reikšmingais ir unikaliais kultūros, architektūros, archeologijos, gamtos ir istorijos paveldo takais. Gidą sudaro 10 maršrutų su priskirtais objektais: dvarai (8 objektai), sakraliniai pastatai (24 objektai), archeologijos paminklai (3 objektai), Kauno rajono muziejus (5 objektai),12 lankytinų vietų knygnešių takais, 13 lankytinų vietų literatų takais, 11 suolelių, skirtų savanoriams įamžinti, gamtos paveldas (6 objektai), kitos reikšmingos lankytinos vietos (6 objektai), paminklai ( 84 objektai) ir interaktyvus žemėlapis su pažymėtais objektais. Kiekvienas maršrutas turi jam priskirtus objektus bei trumpą aprašymą, t.y. įžanginį žodį. Pasirinkus ir pažymėjus konkretų maršrutą pateikiami tam maršrutui priskirti objektai. Pažymėjus pasirinktą objektą, informacinėje lentelėje pateikiama tekstinė informacija (lietuvių ir anglų kalbomis), fotografijos ir panoraminės bei AERO nuotraukos. Iš viso gide pateikti 172 objektai, patalpintos 23 AERO, 32 panoraminės nuotraukos, 985 fotografijos. Virtualus gidas ne tik pateikia patrauklią ir išsamią informaciją apie Kauno rajono kultūros objektus, bet ir suteikia galimybę individualiai susikurti virtualią kelionę po norimus objektus. Ant dešimties žymiausių Kauno rajono kultūros paveldo objektų pritvirtinti QR kodai, leidžia išmaniai susipažinti su objekto istorija. Sukurta atskira gido rezoliucija, leidžia panoraminius vaizdus stebėti 3D vaizdu su virtualios realybės akiniais (https://www.krsvbiblioteka.lt/vr_kauno_rajonas/ . Paieškai palengvinti, gide įdiegtas paieškos langelis.

Kuo išskirtinis?

Sukurta interaktyvi priemonė – virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ patalpinta Viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje, adresu https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/. Virtualiame gide pateikta medžiaga apie krašto vertybes pasiekiama įvairiais išmaniaisiais įrenginiais, todėl lengvai prieinama nuo bibliotekos nutolusiems vartotojams. Istorinės, kultūrinės krašto vertybės pasiekiamos ir tarptautinei bendruomenei – virtualaus gido prieinamumą bei sklaidą didina informacijos pateikimas anglų kalbą. Sukurta atskira gido rezoliucija, leidžianti panoraminius vaizdus stebėti 3D vaizdu su virtualios realybės akiniais (https://www.krsvbiblioteka.lt/vr_kauno_rajonas/ . Tokios galimybės didina tiek bibliotekos erdvėje, tiek kitų kultūros, švietimo įstaigose vykdomų neformalaus ugdymo užsiėmimų, pamokų ir kitų kultūrinių, pažintinių renginių kokybę, skatina turizmą, ragina naudotis naujomis technologijomis pagrįstais darbo metodais. Ant objektų pritvirtinti QR kodai, leidžiantys turistui plačiau susipažinti su Kauno rajono vertybėmis. Su išmaniuoju įrenginiu nuskaičius QR kodą, įrenginio ekrane matoma to objekto vidaus panoraminė nuotrauka, taip pat pateikiama visa, virtualiame gide esanti informacija. Pažintinis gidas kiekvienam besidominčiam rajono istorija, turistui ar besimokančiam jaunimui ne tik pateikia išsamią ir patrauklią informaciją, bet ir siūlo virtualios kelionės po Kauno rajone galimybę. Pasinaudojus Google maršruto planavimo įrankio (https://maps.google.lt) paslauga, galima keliauti pagal sukurtus maršrutus, arba susikurti individualią kelionę ir aplankyti atskirus objektus, esančius interaktyviame žemėlapyje.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=6ZgEWC08bAY&t=6s, https://www.youtube.com/watch?v=6xmStbOx1BM

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.