Šiaulių „Aušros“ muziejus
VIRTUALIŲ PASAKOJIMŲ PLATFORMA „MANO IR MŪSŲ ISTORIJA“
2024

Kur galima rasti sprendimą: https://www.limis.lt/mimi

Kodėl ir kaip?

Virtualių pasakojimų platforma „Mano ir mūsų istorija“ sukurta, įgyvendinant Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir naujų el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“. Platforma sukurta, siekiant sujungti privačių ir viešųjų archyvų turinį, pildyti interaktyvų pasakojimą apie kolektyvines tautos patirtis, praturtinti ir suasmeninti šalies istorijos vaizdinį. Ji skirta vartotojams, norintiems pasidalinti savo asmeninėmis istorijomis, įkelti pasakojimus iliustruojančias fotografijas, video medžiagą, garso įrašus, tekstus, susieti juos su Lietuvos muziejuose saugomu turiniu, skelbiamu LIMS-e ir ne tik. Taip siekiama per įvykius, užfiksuotus šeimos ar giminės atsiminimuose, kurti, pildyti ir įprasminti visos šalies istoriją. Kiekvieno iš mūsų asmeninė istorija persipina su šeimos, bendruomenės, šalies ir viso pasaulio įvykiais – taip kuriama kolektyvinė istorija ir atmintis, lemianti mūsų tapatybę, vertybes, leidžianti geriau suprasti praeitį ir dabartį, užtikrinčiau žvelgti į ateitį. Tai interneto svetainė, skirta visiems, besidomintiems savo, šeimos, bendruomenės, krašto bei valstybės istorija. Čia kiekvienas vartotojas ne tik gali rasti gausybę atminties institucijose saugomos medžiagos, sugrupuotos į įvairias temas apie svarbius ir reikšmingus mūsų ir mūsų valstybės gyvenimo įvykius ar reiškinius, bet ir pats gali dalintis savo asmeniniais pasakojamais. Istorijos pateikiamos kategorijose: Gyvenimas, Individualybė, Laisvė, Pasaulis, Siekiai, Šventės. Platforma suteikia galimybę kurti temines galerijas ir atminties, švietimo bei kitoms institucijoms, bendruomenėms. Suprasdami, kad didelė šalies istorijos dalis asmeninių archyvų pavidalu prarandama negrįžtamai, suteikiame platformą ją aktualizuoti ir tokiu būdu išsaugoti. Platforma puikiai koreliuoja su šiuo metu itin aktualizuojama kasdienybės istorija. Projektą įgyvendino Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys – Fotografijos muziejus.

Kuo išskirtinis?

Kuo Jūsų sprendimas yra išskirtinis? Virtualių pasakojimų platforma „Mano ir mūsų istorija“ tai įrankis, padedantis individui pasijausti šalies istorijos dalimi, virtualia forma išsaugoti savo šeimos archyvus, taip perduodant vizualią informaciją ateinančioms kartoms. Tai įrankis pasaulio lietuviams nesijausti atitolusiems nuo Lietuvos, kurti lietuvių, šiuo metu negyvenančių Lietuvoje, istoriją. Tai yra vienintelė virtualių pasakojimų platforma sujungianti visuomenę, individą, įvairias atminties ir kultūros paveldo saugojimo institucijas, leidžianti dalintis savo asmeniniais pasakojamais, įkelti fotografijas, vaizdo ir garso medžiagą, komentarus ir tekstus iš savo archyvų ir taip papildyti kolektyvinę istoriją savo asmeniniais pasakojimais bei praplėsti jau turimas žinias apie reikšmingus mūsų ir mūsų valstybės gyvenimo įvykius ar reiškinius. Naudojimasis platforma nesudėtingas, leidžiantis ir turintiems ne itin didelius įgūdžius, naudotis šiuo įrankiu.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=9a6zKgqS9Cs

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.