Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Virtualios realybės turas po Grabijolų kaimą ir Grabijolų pažintinį taką
2022

Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/, https://grabijola bei virtualios realybės akiniuose Elektrėnų bibliotekoje

Kodėl ir kaip?

Mes sukūrėmė virtualios realybės turą po vieną gražiausių Lietuvos kaimų - etnografinį Grabijolų kaimą ir šalia jo esantį pažintinį taką. Virtualų turą galima atsisiųsti iš GoglePlay adresu bit.ly/grabijolaiVR, jeigu turite namuose VR akinius arba internete adresu bit.ly/grabijolai rasti šio turo web versiją, ji skirta tiems, kurie neturi VR akinių. Taip pat Elektrėnų bibliotekoje (Draugystės g.2, Elektrėnai) rasite 5 virtualios realybės akinius, kuriuose yra įrašytas šis VR turas. Šis turas ypatingas tuo, kad jo pagalba galite ne tik pasivaikščioti po Grabijolų kaimą bei Grabijolų pažintinį taką, sužinoti kaimo istoriją, pastatų architektūrą, bet ir pasiklausyti vietinių gyventojų pasakojimų apie Grabijolų kaimą, jo žmones ir pan.

Kuo išskirtinis?

Šis sprendimas sukurtas naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, pritaikytas virtualios realybės akiniams (bit.ly/grabijolaiVR), neturintiems VR akinių siūlome web versiją (bit.ly/grabijolai). Šis VR turas yra vertingas dėl to, kad leidžia pakeliauti po vieną gražiausių Lietuvos kaimų neišeinant iš namų, trai ypač buvo aktualu karantino laikotarpiu bei asmenims, kurie turi judėjimo problemų. Šis VR turas dar išskirtinis tuo, kad jame užfiksuoti Grabijolų gyventojų pasakojimai apie Grabijolų kaimą, jo istoriją bei gyventojus.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.