UAB „Vilniaus planas“ ir Vilniaus miesto savivaldybė
„Vilniaus DNR“ portalas
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://www.vilniusdnr.lt/

Kodėl ir kaip?

„Vilniaus DNR“ portalas – tai virtualūs interneto vartai į Vilniaus istoriją. Čia rasite detaliausius istorinius miesto žemėlapius, kuriuose užkoduota Vilniaus praeitis bei įrankius, kurie padės šį painų kodą įveikti. Skirtingose portalo skiltyse pateikta informacija padės geriau ir lengviau pažinti bei suprasti Vilnių – rasite istorinių topografijų rekonstrukcijas, istorines nuotraukas, dabartines ir istorines gatves, mieste įamžintas asmenybes, jų įamžinimo ženklus bei svarbiausius istorinius įvykius. Visa ši informacija ryšiais susieta tarpusavyje, taip sudarant daugialypį, bet vientisą ir unikalų Vilniaus kodą. „Vilniaus DNR“ kodą. Simboliška, kad „Vilniaus DNR“ portalas visuomenei atveriamas Vilniui švenčiant 700-ajį gimtadienį. Tai dovana Vilniaus miestui, vilniečiams, miesto svečiams bei visiems smalsuoliams, kurie domisi Vilniumi bei marga jo istorija.

Kuo išskirtinis?

Šis portalas yra vienintelė vieta, kur galima rasti visą informaciją apie Vilniaus istorinę atmintį – čia rasite visas Vilniaus miesto erdvėse įamžintas asmenybes bei nuorodas į jų įamžinimo ženklus (skulptūras, paminklus, atminimo lentas, gatvių pavadinimus, palaidojimus ir kita) šiandieninėse miesto erdvėse. Sprendimas net pasauliniu lygmeniu yra visiškai išskirtinis savo kopleksiškumu – čia įskaitmeninta ir tarpusavyje susieta labai daug skirtingų objektų. Įsivaizduokite, einate gatve ir pamatote ant pastato atminimo lentą, skirtą, pavyzdžiui 1917 m. Vilniaus konferencijai. Atsidarę „Vilniaus DNR“ portalą tiesiog savo telefone galite sužinoti daugiau apie konferenciją ir su ja susijusias asmenybes. Pasirinkę dominančią asmenybę sužinosite ne tik jos biografiją ir nuopelnus Vilniui, bet ir matysite šios asmenybės įmažinimą mieste. Pasirinkę, pavyzdžiui, šios asmenybės vardu pavadintą gatvę, gausite visą informaciją apie šią gatvę šiandien ir jos istorinius pavadinimus. Pasirinkus vieną istorinių pavadinimų, jums bus parodytas originalus istorinis žemėlapis, kuriame šis pavadinimas buvo pažymėtas! Iš visos šios informacijos bene unikaliausia medžiaga yra originalūs ir itin detalūs žemėlapiai, įskaitmeninti būtent šio projekto metu ir pasiekiami tik šiame portale. Naudodamiesi jais galite lyg keliauti laiku, išbandykite patys!


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.