SUPER HOW, UAB
Superhow.ART
2022

Kur galima rasti sprendimą: https://superhow.art/

Kodėl ir kaip?

Tokenizuoti fizinius realius meno kūrinius – tai tarsi padaryti juos amžinus ir prieinamus visiems skaitmeniniame pasaulyje. „Superhow.ART“ projektas pristatė bendros meno kūrinių nuosavybės koncepciją ir taip nuo projekto pradžios suteikė galimybę kolekcionuoti išskirtinį meną plačiajai auditorijai. Antrasis projekto etapas yra orientuotas į meno kūrinių išsaugojimą, panaudojant skaitmeninio dvynio koncepciją. Skaitmeninis dvynys yra tarsi laiko kapsulė ir leidžia išsaugoti visą įmanomą informaciją apie meno kūrinį – informaciją apie autorių, sukūrimo techniką, 3D kopijas, jo laikymo vietą, parodas, kuriose jis buvo eksponuotas, restauravimo faktus ir daugybę kitos informacijos, kurią tik galima pasiekti ir užfiksuoti skaitmeniniu. Visa ši informacija yra saugoma blokų grandinėje, todėl ji yra nepakeičiama, neprarandama ir gali būti prieinama plačiajai auditorijai. Taigi, jei kūrinys yra sunaikinamas ar jis dingsta, ši susisteminta informacija – suarchyvuota vertė – vis tiek išlieka ateities kartoms. Muziejams ir kitiems instituciniams veikėjams „Superhow.ART“ projektas taip pat yra galimybė gauti papildomų pajamų „nenuskriaudžiant“ visuomenės. Pavyzdžiui, tokenizavus meno kūrinį jį galima parduoti pasinaudojant NFT skaitmeniniais sertifikatais, tačiau su sąlyga, jog meno kūrinys lieka eksponuojamas konkrečioje vietoje (galima nustatyti įvairias sąlygas, kurios blokų grandinėje yra įrašomos NFT skaitmeniniame sertifikate, tolygiam sutarčiai) – taip yra gaunamos lėšos, yra užtikrinama tinkama kūrinio priežiūra, visuomenės nariai gali ir toliau tuo kūriniu grožėtis, o plačioji auditorija turi galimybę investuoti į meno kūrinius, tapti jo savininkais ar bendrasavininkais.

Kuo išskirtinis?

„Superhow.ART“ projektas parodo, kaip besikeičianti meno rinka gali apjungti modernias technologijas ir tradicinį meno kolekcionavimą, taip sukuriant naujas galimybes. Šiame projekte yra labai svarbus meno vertės išsaugojimo aspektas. Jis atveria labai daug galimybių visuomenei – realiai visi norintys gali tapti investuotojais į aukštos vertės meną, kas anksčiau buvo tik tam tikros visuomenės dalies privilegija, tačiau ne tik investuoti, bet ir jų išsaugoti vertę. Instituciniams veikėjams tai nišinė galimybė gauti papildomų lėšų kitų kūrinių įsigijimui, jų priežiūrai, platesniam meno atvėrimui auditorijai ir (ar) išsaugant visą įmanomą informaciją ateičiai. „Superhow.ART“ skaitmeninio dvynio koncepcijos realizacija leis išsaugoti meno kūrinius ateities kartoms naujo skaitmeninio alternatyvaus pasaulio - Metavisatos kontekste, bei pristatyti meną naujoms vartotojų kartoms tokioje aplinkoje kuri jiems priimtiniausia.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=CG46yd_OBB4

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.