Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Plungės Išmanusis Parkas
2017

Kur galima rasti sprendimą: https://plungesparkas.lt/lt

Kodėl ir kaip?

"Plungės Išmanusis Parkas" – tai virtualus pažintinis turas po žymųjį, istorine, kultūrine ir gamtine prasme itin turtingą Plungės M. Oginskio dvarą ir parką. Turą sudaro 3 atskiri teminiai turai: Kultūros (26 objektai), Augalų (14 objektų) ir Gyvūnų (3 objektai – vandens paukščių ir šikšnosparnių buveinės; atskirai pristatyti dar 50 parke sutinkamų paukščių). Kultūros turas pristato dvaro parko kultūros objektus – esamus ir jau išnykusius statinius ir pastatus, vandens telkinius. Augalų turas pristato įžymiausius parko medžius, pievas, retus ir saugotinus augalus, buvusius vaismedžių sodus bei prie bibliotekos (buvusios dvaro oranžerijos) kuriamą vaistinių augalų sodą. Gyvūnų turas skirtas pažinčiai su parke gyvenančiais ar tik kartais per jį migruojančiais gyvūnais – paukščiais (itin retais - dančiasnapiais), vabzdžiais, šikšnosparniais ir kitais smulkiais gyvūnais. Kiekvienas turo objektas pristatomas naujomis bei senomis, archyvinėmis (reportažinėmis ir meninėmis) fotografijomis, audio įrašais (įrašytos žymesnių objektų legendos, parko paukščių balsai). Informacija apie objektus pateikta lietuvių ir anglų kalbomis. Artimiausiu metu informaciniai tekstai apie turo objektus bus įgarsinti (lietuvių, anglų, prancūzų kalbomis). Visa skelbiama informacija yra tiksli ir nuolat atnaujinama. Svetainę pildo Plungės viešoji biblioteka, medžiagą nuolat siunčia turo lankytojai, plungiškiai. "Plungės Išmanusis Parkas" - tai ne tik edukacinė pažintinė programa (svetainė). Kartu sukurta parko vizualiosios komunikacijos sistema, kurią, be svetainės, sudaro: svetainės tinklaraštis, informacinės turo objektų lentelės (43 vnt.) su QR kodais; lankstinukas-turo žemėlapis su naudotojo atmintine; reklaminiai informaciniai plakatai įvairiose Plungės miesto bei turo vietose. Viešojoje bibliotekoje – restauruotoje XIX a. laikrodinėje-oranžerijoje įrengtas informacinis kampas lankytojams su išmaniuoju televizoriumi svetainės „Plungės Išmanusis Parkas“ peržiūrai bei informacine medžiaga – turo žemėlapiais, „Plungės Išmaniojo Parko“ logotipais pažymėtais suvenyrais turo lankytojams. Aplankius turą, bibliotekoje galima įsigyti „Plungės Išmaniojo Parko“ lankytojo „diplomą“, pažymėtą specialiu antspaudu ar įsigyti ir čia pat, vietoje, išsiųsti turo objektų atvirlaiškį.

Kuo išskirtinis?

„Plungės Išmanusis Parkas“ leidžia išsamiai per atstumą (internetu) ar tete-a-tete susipažinti su istorine, kultūrine bei gamtine prasme itin turtingu, didžiuliu (beveik 60 ha) M.Oginskio dvaro parku bei dvaru. Itin svarbus čia yra gamtinis aspektas – pirmą kartą taip išsamiai pristatoma iki šiol dar visiškai nepažinta parko gamta. Garsaus ir patrauklaus kultūros paveldo lankytojams „Plungės Išmanusis Parkas“ į rankas įdavė „įrankius“, suteikė galimybę pažinti išsamiau, tiksliau, įdomiau ir patraukliau. „Plungės Išmanusis Parkas“ skirtas vienišiems, neskubantiems keliautojams, klajūnams, mėgstantiems kantriai ieškoti ir surasti ne tik aiškiai matomus objektus, bet ir paslaptingas užkampių vietas. Tačiau jis puikiai tinka ir keliaujantiems grupėmis – mobiliaisiais įrenginiais lengvai pasiekiama informacija puikiai tiks kelionės iliustracijai. "Plungės Išmanusis Parkas" - stipriai socialiai angažuotas projektas. Svarbus jo ekologinis aspektas - projektas siekia mokyti tinkamo santykio su gamta, tad nenuostabu, kad jį sėkmingai naudoja savo mokymo ir ugdymo procesui mokyklos. "Plungės Išmanusis Parkas" - nuolat besikeičiantis, gyvas procesas. kuriame gali dalyvauti kiekvienas - siųsdamas fotografijas, tinklaraštyje skelbdamas savo nuomonę ir pastabas. "Plungės Išmanusis Parkas" startavo 2016 m. birželio mėn. ir iki šios dienos jau sulaukė virš 40 000 lankytojų iš Lietuvos ir viso pasaulio. 2016 m. "Plungės Išmanusis Parkas" pripažintas Valstybinio turizmo departamento paskelbtų apdovanojimų „Turizmo sėkmingiausieji 2016“ nugalėtoju(kategorijoje „Sėkmingiausias 2016 metų turizmo produktas“). "Plungės Išmanusis Parkas" laimėjo dienos svetainės titulą tarptautiniame tinklalapių dizaino konkurse Css Design Awards (2016 10 18) (Svetainės "Plungės Išmanusis Parkas" kūrėjas - Complete Baltics)


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.