VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras ir UAB "Iron Cat"
Mobilioji programėlė „Dingęs Alytus“
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://apps.apple.com/in/app/ding%C4%99s-alytus/id6444024015 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Ironcat.DingsAlytus

Kodėl ir kaip?

Per pastarąjį šimtmetį Alytus drastiškai pasikeitė. Didėlė dalis miesto istorijos išnyko su sunaikintais pastatais. Strateginėje vietoje įsikūręs Alytaus miestas buvo karinė tvirtovė. Su kiekvienu miesto užėmimu jo istorija ir kultūra trupėjo ir nyko, kol senosios istorijos palikimą menančių objektų beveik neliko. Alytus turėjo turtingą kultūrą, 1932-iais metais buvo paskelbtas kurortu. Tačiau dėl gaisrų ir karo metu vykusių bombardavimų, didžiosios dalies istorinių objektų ir pastatų neliko. Alytus šiandien labiau pažįstamas kaip naujai sukurtas pramonės miestas. Alytaus jaunesni gyventojai ir miesto svečiai matydami senuosius miesto vaizdus negali patikėti, jog tai tikrai tas pats miestas. Inovacijų dėka mes turime galimybę „prikelti“ senąjį Alytų, aktualizuoti istorinį Alytaus paveldą, puoselėti istorinę miesto atmintį.

Kuo išskirtinis?

Mobilioji programėlė „Dingęs Alytus“, pristatanti tarpukario Alytaus miesto pastatų istoriją, sukuria langą į miestą, kurio daugelis nebeatsimena ar net nėra matę. Kiekvienas praėjęs įvairias Alytaus miesto gatves net nenutuokia, kokie pastatai ten kadaise stovėjo ar kokios istorijos slypi jų pamatuose. „Dingęs Alytus“ gali būti atrastas iš naujo. Mobilioji aplikacija skaitmeninių technologijų dėka pristato kultūrinį turistinį maršrutą po 12 senųjų objektų tarpukario Alytaus mieste: kokie jie buvo, kokie yra dabar, kas yra vietoje jų. Turistams ar miesto gyventojams tai asmeninis gidas keliaujant po senąjį Alytų. Parsisiuntus programėlę į savo mobilųjį įrenginį ir priėjus prie objekto pateikiama tekstinė ir garsinė informacija bei iliustracijos apie objektą. Audiogido dėka, keliaujantis išgirsta išsamų pasakojimą, o senųjų nuotraukų pagalba, vaizduotė gali atkurti tai, kas vyko prieš beveik šimtmetį. Išmaniųjų technologijų dėka, galime dalinai atkurti dingusį Alytų. Naudojantis „Dingęs Alytus“ programėle, keliaujantis gali sugrįžti laiku atgal ir vietoje modernaus pastato ar pievelės pamatyti visai ką kitą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.