GIS-Centras, VĮ
Mobili programėlė „GYLIS“
2016

Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.giscentras.gylis

Kodėl ir kaip?

„GYLIS“ – mobili programėlė, kurioje Lietuvos žemėlapyje atvaizduota vandens telkinių batimetrija. Vandens telkinių gyliai svarbūs žvejams gaudant laimikį įvairiais būdais ypač velkiaujant, poledinės žūklės gerbėjams, nardytojams ir vandens turizmo mėgėjams. Mobilios programėlės pagrindo žemėlapis: Sprendimas VĮ „GIS-Centras“ sukurta naudojant Lietuvos erdvinės informacijos portalo arba www.geoportal.lt duomenis GDR10LT © Nacionalinė žemės tarnyba prie žemės Ūkio ministerijos, 2016 ORT10LT © Nacionalinė žemės tarnyba prie žemės Ūkio ministerijos, 2012-2015 Vandens telkinio vizitinė kortelė – batimetrinis planas, kuriame linijomis (izobatomis), jungiančiomis vienodo gylio taškus, pavaizduotas vandens telkinio duburio povandeninės dalies (dubens) reljefas. Vandens telkinių batimetriniai planai yra daug darbo reikalaujantys kartografiniai kūriniai, todėl juos turi ne visi Lietuvos vidaus vandenų telkiniai. Batimetrija - tai vandens telkinių gylių matavimas ir žymėjimas žemėlapyje taip sudarant batimetrinius žemėlapius. Kadangi batimetrijos tikslumas tiesiogiai priklauso nuo vandens telkinyje išmatuotų gylių vietų skaičiaus, dažniausiai batimetrija nurodo vandens telkinio gylių tendencijas viena ar kita kryptimi, bei nurodo kurios vietos giliausios, tačiau tai nebūtinai tikslus tam tikros vietos gylis, kuris gali kisti nuo sezono ar bėgant metams. Mobiliojoje programėlėje galite rasti daugiau nei 120 Lietuvos vandens telkinių batimetrinius planus. Tarp jų - Kauno ir Kuršių marios, Trakų ežerynas, Plateliai, Drūkšiai, Tauragnai ir kiti svarbūs ežerai. Kai kurie batimetriniai planai publikuojami pirmą kartą. Vandens telkinių skaitmeninės versijos pagamintos iš batimetrinių planų originalų, kuriuos sukaupė Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto Klimato ir vandens tyrimų laboratorija. Kauno marių ir Kuršių marių duomenis pateikė Vidaus vandens kelių direkcija. Vandens telkinius įskaitmenino VĮ „GIS-centras“ specialistai.

Kuo išskirtinis?

Mobili programėlė leidžia patogiai planuotis savo laisvalaikį žvejybą įvairiais būdais, nardymą ar pasiplaukiojimą atsižvelgiant į vandens telkinio gylį, nereikia nagrinėtis popierinio žemėlapio. Analizuodami ežero dugną, ieškokite duobių ir vietų, kur dugnas staiga gilėja, nes būtent ten labiausiai mėgsta slėptis žuvys. Staigūs pagilėjimai būna ne tik duobių pakraščiuose, bet ir aplink povandeninius kalnelius, salas. Būtent šiuos ežerų bruožus ir atskleidžia batimetriniai žemėlapiai. Keli mygtukų paspaudimai ir tu gali surasti savo vietą žemėlapyje ir sekti jos pokyčius, pasirinkti skirtingus žemėlapio sluoksnius, pasirinkti ir peržiūrėti vandens telkinio gylius (batimetriją) iš daugiau nei 120 didesnių ir mažesnių Lietuvos vidaus vandens telkinių sąrašo. Programėlėje galima pasižymėti vietas kur sugauti įspūdingi laimikiai ar palikta įranga. Galima išmatuoti ežero dugno profilį ir atlikti ilgio ir ploto matavimus ir orientuotis kur palankiau užmesti meškerę ar kur gali būti daugiau žuvų. Naudotojai gali prisidėti prie programėlės tobulinimo pranešdami apie pastebėtą klaidą ar siūlydami naują reikalingą programos funkciją.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.