MB WebArts
Meninko knygos kūrėjų bendruomenė
2013

Kur galima rasti sprendimą: artistsbook.lt

Kodėl ir kaip?

Meninko knygos (angliškai "artist's book") fenomenas atsirado pradėjus meninkams išreikšti savo kūribynes įdėjas tarpdisciplininėmis meno raiškos priemonėmis. Suvienijus tapybos, grafikos, skulptūros ir knygos iliustracijos menus, gimė unikalus knygos menas. Ši meno kryptis kartu su begalinėmis meninės išraiškos galimybėmis suteikė kūrėjams ir taikomąją knygos paskirtį. Vis didėjant meninko knygos populiarumui lietuvos ir užsienio meninkų bei meno gerbėjų tarpe, meno bendruomenė pradėjo ieškoti paprastų, nemokamų ir tarptautinei visuomenei pasiekiamų priemonių savo darbų eksponavimui. Tam geriausiai tiko nevaržomas valstybių sienų ir visa savo prigimtimi laisvas internetas, leidžiantis menininkams visame pasaulyje pristatyti savo kūrybą neišeinant iš dirbtuvės, bendrauti su savo bendraminčiais kitose šalyse ir rengti parodas. Bendruomenės svetainė 2012 m. laimėjo tarptautinį interneto rinkodaros asocijacijos apdovanojimą WEBAWARD 2012, skirtą nekomercinių organizacijų svetainėms.

Kuo išskirtinis?

Meninko knygos unikalumas ir meninės raiškos galimybės suteikė šiai meno krypčiai vis didesnį pagreitį. Didėjantis unikalių lietuvos ir užsienio menininkų kūrinių kiekis, kuriuos atrenka Vilniau dailės akademijos dėstytojai ir profesinalių meninkų tarptutinė komisija, skaitmenizuojami ir talpinami į meninko knygos galeriją, kuri pasiekiama visame pasaulyje 24 val. per parą. Meninkai surado lengvai pasiekiamus ir patogius įrankius bendravimui su kolegomis ir meno gerbėjais. Dabar talentingų meninkų darbai tapo pasiekiami žiūrovams iš viso pasaulio, o svetainėje http://artistsbook.lt profesionalų ir gerbėjų nuomonės bei meno kūrinių aptarimai matomi realiu laiku. Pagal meno kūrinių skaičiaus 2013 m. augimo tempą, virtuali galerija pretenduoja tapti greičiausiai besivystančia nekomercine galerija lietuvoje. Tarptautinės meninko knygos bendruomenės nariams, dalyvaujantiems jau šešiose parodose lietuvoje ir daugiau kaip dešimtyje parodų užsienyje, organizuojamos pažintinės kelionės po lietuvą, o lietuvos menininkams įšvykos į tarptautinius meno seminarus.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.