Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Kultūros paveldo elektroninių paslaugų informacinė sistema (KPEPIS)
2017

Kur galima rasti sprendimą: https://www.kpepis.lt/ ir https://kvr.kpd.lt/#/

Kodėl ir kaip?

Projekto metu sukurta sistema su 3 vidinėmis ir 13 išorinių sąsajų. KPEPIS turi išorinę integraciją su Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ieškomų numeruotų daiktų registru, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos administruojama sistema „Infostatyba“, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos elektronine sistema „e. paveldas“, kuri suteikia galimybių visuomenei vykdyti kultūros paveldo objektų šaltinių paiešką ir kitomis sistemomis bei registrais. Projekto metu atnaujintas Kultūros vertybių registras (KVR), atveria naujas galimybes lankytojams. Jame pateikiama išsamesnė informacija apie kultūros paveldo objektus, daugiau nuotraukų, atsiveria didesnės paieškos galimybės, tikslesnis atstumų matavimas. Galima reitinguoti kultūros paveldo objektus žvaigždutėmis, rašyti komentarus - atsiliepimus apie juos, papildyti fotobanką savo darytomis objektų nuotraukomis ir dalintis objekto aprašu Facebooke. Naujasis KVR taip pat suteikia galimybę, pažymėjus kultūros paveldo objektą ir nurodžius atstumą aplink jį, rasti gretimus objektus ir pasižymėti juos maršrute. Sukūrus savo maršrutą, galima juo dalintis Facebooke arba pasiūlyti Departamentui įtraukti į rekomenduojamus KVR maršrutus.

Kuo išskirtinis?

Sukurta sistema prisideda prie valdymo procesų skaidrumo, Lietuvos paveldo išsaugojimo, intensyviau įtraukiama į tai visuomenė, didinamas paveldo pažinimas. Dėl greitesnės komunikacijos tarp institucijų supaprastintos administracinės procedūros.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.