Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Interaktyvus žaidimas „Rėkyvos lobių paieška“
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://rekyva.smsvb.lt/praktinis-saudymas.html

Kodėl ir kaip?

2017 metų Lietuvos kultūros tarybos laimėto projekto metu sukurtas interaktyvus žaidimas „Rėkyvos lobių paieška“. Jo metu, naudojantis planšetėmis ir GPS koordinatėmis, įvairaus amžiaus dalyviai (moksleiviai, suaugusieji, senjorai) susiskirstę į komandas, kviečiami ieškoti mikrorajono „lobių“ – įžymių ir kultūriškai vertingų vietų. Kiekviena vieta pažymėta specialiu QR kodu nukreipiančiu į žaidimo svetainę (https://rekyva.smsvb.lt/karpio-skulptura.html). Iš viso yra aštuoni paieškos taškai: Bajoro Karpio skulptūra, kapinaitės, koplytėlė, zuikinė, mokykla, Grabavičiaus kalnas, Antano Kairaičio akmuo ir biblioteka. Beveik visus objektus (išskyrus Antano Kairaičio akmenį) jungia kadaise Rėkyvoje gyvenusių bajorų Karpių giminė, pvz. mokykloje kadaise buvo bajorų karpių dvaras. Paspaudus ant norimo objekto programėlė nurodo atstumą iki jo bei informaciją apie tą vietovę. Tokiu būdu aprėpiamos tiek tradicinės, tiek naujos bibliotekos paslaugos, skatinamas savo krašto pažinimas naudojantis išmaniosiomis technologijomis.

Kuo išskirtinis?

Šis žaidimas ypač naudingas, nes suteikia galimybę paįvairinti pamokas ar savo laisvalaikį. Galima pasidžiaugti, kad interaktyvių veiklų metu dėmesys atkreipiamas ir į senjorus – šį žaidimą pirmieji išmėgino ir Rėkyvos „Senjorų klubo“ nariai. Lobių ieškojo ir jaunos šeimos, kurios ne tik „atrado“ Rėkyvą iš naujo, bet ir smagiai praleido laiką drauge. „Rėkyvos lobių paieška“ mažina socialinę ir skaitmeninę atskirtį, yra puiki proga aktyviai pajudėti gryname ore, gerinami darbo komandoje įgūdžiai. Šią interaktyvią smagią ir aktyvią pramogą gali išmėginti visi: tiek vaikai, tiek suaugę, norintys gerinti savo technologinius įgūdžius ir praplėsti žinias apie nuo Šiaulių miesto nutolusį Rėkyvos mikrorajoną. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filiale (Energetikų g. 7). Pastebėta, jog naudojantis inovatyviomis priemonėmis, vaikams lengviau įsiminti naują informaciją, padidėja susidomėjimas supančia aplinka, o interaktyvios ir tradicinės bibliotekos veiklos ypač dera tarpusavyje.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.