Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
Interaktyvus Krašto Paveldo Gidas
2017

Kur galima rasti sprendimą: http://www.krastogidas.lt/ arba https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klavb.krastogidas&

Kodėl ir kaip?

Krašto paveldo gidas – tai Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos interaktyvus žemėlapis - mobili programėlė ir informacinė svetainė, kuriuose galite rasti foto, video ir audio informaciją apie Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajono kultūrinio paveldo esamus, buvusius ir jau išnykusius objektus bei teminius maršrutus, kuriais taip pat galite keliauti. Visa jame pateikta informacija, prie kiekvieno objekto, yra patikima ir išsami bei nuolatos atnaujinama. Krašto paveldo gidas vykdomas nuo 2014 m., kuriame siekiama žmonėms pateikti patikimą ir išsamią kultūros paveldo informaciją. 2016 m. balandžio 1 d. Lietuvai ir pasauliui buvo pristatyta mobili programėlė Klaipeda Heritage Guide, kurią galima parsisiųsti iš Google Play parduotuvės ir ją naudojant, keliauti Klaipėdos ir Plungės krašte, pažinti kultūros vertybes, istoriją ir praeitį. Visa informacija Krašto paveldo gide pateikiama keturiomis kalbomis: lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų. Gidą pildo Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės viešoji M. Valančiaus biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Pajūrio regioninis parkas. 2017 m. pabaigoje Krašto paveldo gido žemėlapis prasiplės ir be jau esančių miestų ir rajonų taip pat apims Šilutės, Gargždų ir Palangos miestus bei jų apylinkes.

Kuo išskirtinis?

Krašto paveldo gidas ir Klaipeda Heritage Guide programėlė leidžia kiekvienam susipažinti su šio krašto istorija, kultūra, išlikusiais ir jau išnykusiais kultūros objektais. Taip pat ten talpinama naudinga informacija besimokantiems ar studijuojantiems, be to tai puiki neformaliojo ugdymo priemonė. Šio gido dėka galima lengvai ir patogiai pažinti savo kraštą, kultūros ypatumus bei smagiai ir naudingai leisti laisvalaikį.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.