Monika Vaicenavičienė, Agnė Ulytė, Živilė Miežytė
Gatvių susitikimai
2017

Kur galima rasti sprendimą: http://www.gatviususitikimai.lt/

Kodėl ir kaip?

Gatvių pavadinimuose atsispindi miesto istorija, rūpesčiai, pasiekimai. Vienoms gatvėms vardai prigijo savaime, nuo seno, kitoms pavadinimai sugalvoti specialiai, suteikti komisijų. Gatvių išdėstymas mieste braižo ir istorijų žemėlapį; miesto architektų, tradicijų, atsitiktinumų nulemtuose gatvių susitikimuose užsimezga pokalbiai tarp skirtingų kartų, amžių, kontekstų. Į kokius pasakojimus esame įtraukiami, sustoję sankryžose? Kas būtų, jei susitikusios gatvės imtų kalbėtis? Trijų autorių kuriami trumpi vieno langelio komiksai – tarsi kadrai, pateikiantys įsivaizduojamų gatvių pokalbių nuotrupas.

Kuo išskirtinis?

Gatvių susitikimų tinklaraštyje šalia kiekvieno komikso pridedamas trumpas paaiškinimas, kuris glaustai nurodo istorinį ar kultūrinį kontekstą ir šitaip padeda įminti komiksą, sužinoti naujų dalykų apie Lietuvoje gyvenusius žmones ir jų istorijas. Autorės stengiasi nekartoti visiems žinomų stereotipinių pasakojimų, o pažvelgti į situacijas naujai, rasti netikėtų perspektyvų, kurios ne tik pralinksmintų skaitytojus, bet ir suteiktų skaitytojams naujų žinių, padėtų jiems naujomis akimis pažvelgti į savo aplinką ir susidraugauti su savo miestu, o per jį – ir sava istorija. Nauji Gatvių susitikimų komiksai tinklaraštyje skelbiami kas savaitę, taip pat publikuojami ir projekto Facebook paskyroje. Komiksuose vaizduojamų gatvių susitikimų vietas ir sankryžas galima sekti interaktyviame Vilniaus miesto žemėlapyje, pateiktame tinklaraščio puslapyje.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.