VšĮ Unikalus paveldas kartu su KTU IF Virtualios realybės laboratorija (VR Lab)
"Dingęs Aleksotas" – ekskursija išnaudojanti AR ir VR technologijas
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://bit.ly/32Auq40

Kodėl ir kaip?

Aleksotas - iš pirmo žvilgsnio pilkas, pramoninis rajonas, siejamas su uždarytais sovietiniais kariniais daliniais ar senais apleistais pastatais. Turistinis jo patrauklumas neaukštas, ne visi Aleksoto ir Kauno miesto gyventojai žino apie mūsų laikų nesulaukusius objektus, vertus pasididžiavimo. VšĮ "Unikalus paveldas", čia rengianti temines ekskursijas apie tarpukario Kauną, jas praturtino atkurtu autentišku XX a. 3 deš. prof. arch. M. Songailos suprojektuotų VDU Fizikos ir Chemijos fakulteto rūmų vaizdu, nes jie susprogdinti Antrojo pasaulinio karo metais, ir mūsų dienų nesulaukė - dabar čia J. Dobkevičiaus progimnazijos stadionas. Nors vieta kultūrinio turizmo ekskursijų lankytojams patraukli - šalia Aleksoto funikulieriaus. Remiantis autentiškais LCVA Vilniuje saugomais brėžiniais, KTU Informatikos fakulteto docento Tomo Blažausko, bei virtualiosios realybės laboratorijos technologijų ekspertų Andriumi Paulausku ir Luku Paulausku. dėka buvo sukurtas 3D nebeegzistuojančio pastato skaitmeninis trimatis fotorealistinis pastato modelis fbx formatu. naudojantis Blender3D trimačio modeliavimo programinę įrangą. VšĮ "Unikalus paveldas" teikė informacinę medžiagą - prieš 90 metų padarytas pastato nuotraukas, aprašymus. Modelio medžiagų kūrimui buvo naudojamas Substance programinės įrangos paketas, modeliai buvo didelio daugiakampių kiekio (labai detalūs) ir mažo kiekio (našūs) trimačiai modeliai, tad jie rodomi tiek AR technologijomis (gido planšetinio kompiuterio ekrane), tiek VR technologijomis (per specialiai naujo tipo ekskursijų vedimui įsigytus “Oculus Pro” VR akinius). Sprendimas sėkmingai pristatytas tarpdisciplininės ekskursijos metu "Kaunas 2022" Istorijų festivalyje, P. Dobkevičiaus mokyklos pedagogams, KTU dėstytojams ir senjorams, susilaukė ženklaus žiniasklaidos dėmesio. Pasibaigus karantino laikotarpio grėsmėms, numatoma bendradarbiaujant su Aleksoto bendruomene VR technologijomis atkurti dar daugiau objektų – Technikos fakulteto dirbtuves, didžiausią XX a. pradžios Lietuvos pastatą – Dirižablių angarą, buvusius Kauno aerodromo pastatai ir dr. Stasio Kudoko pastatytą neišlikusią Aleksoto pradinę mokyklą, ir taip dar labiau padidinti nuošalaus Aleksoto rajono turistinį ir pažintinį patrauklumą, sukurti dar vieną progą turistams stabtelėti pietinėje Kauno dalyje.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas ir tarpdisciplininė ekskursija "Dingęs Aleksotas" (pasakojimas, autentiškų prieškario nuotraukų demonstravimas, menamos (AR) ir virtualios (VR) realybės technologijų išnaudojimas) tapo svarbia "Kaunas 2022" Atminties biuro "Istorijų festivalio" dalimi, ekskursantų grupės skubiai užsipildė. Atskiros ekskursijos, pvz. KTU dėstytojų senjorų bendruomenei parodė ir korporatyvių ekskursijų potencialą. Apie sprendimą informavo ir jo nuotraukas publikavo "LRT.lt", "Delfi", "15min", "Lrytas.lt", "Diena.lt", "Pilotas.lt", "Kaunas pilnas kultūros", KTU interneto svetainė. Ekskursija buvo pristatyta LRT PLIUS laidoje apie Aleksotą "Septynios Kauno dienos" (https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1164734/aleksoto-istorija-meiles-deives-aleksotos-sventykla-ir-trylikos-dienu-kelione-tiltu)


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.