Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
Audiogidas po Kauno piliakalnius
2018

Kur galima rasti sprendimą: https://kaunopiliakalniai.lt/audiogidas/

Kodėl ir kaip?

Informacinės bei ryšio technologijos pritaikytos piliakalnių pažinimui ir informacijos apie juos sklaidai sukuriant tam skirtą tinklalapį su audiogidu https://kaunopiliakalniai.lt. Jame patalpinta prof. dr. Jono Vaičenonio profesionaliai parengta medžiaga apie 7 Kauno miesto ir regiono piliakalnius, kuri pritaikyta naudoti prie kultūros paveldo objektų atvykusiems lankytojams. Paruoštą medžiagą galima peržiūrėti arba išklausyti jos garsinį įrašą mobiliuoju telefonu arba planšete nuskanavus prie kiekvieno piliakalnio įrengtą lentelę su QR kodu. Prie bet kokio Kauno piliakalnio atvykęs lankytojas gauna informaciją ir apie kitus galimus aplankyti piliakalnius, pateikiant tam reikalingus duomenis. Paruošta ir tinklapyje patalpinta medžiaga yra pasiekiama visiems interneto vartotojams, ją taip pat galima iš anksto parsisiųsti į savo įrenginį prieš vykstant į išvyką po piliakalnius.

Kuo išskirtinis?

Audiogidas buvo sukurtas kaip viena iš bibliotekoje 2017 m. vykdyto projekto „Piliakalnių takais“ dalių, siekiant patraukliai supažindinti Kauno miesto gyventojus su lankomais kultūros paveldo paminklais. Piliakalnių metams skirto projekto metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į piliakalnius ir užpildyti žinių apie juos spragą, paskatinti nuodugniau domėtis ir saugoti šias kultūros vertybes. Audiogido dėka ant piliakalnio užkopęs lankytojas, nepriklausomai nuo metų, paros laiko ir turimų žinių, gali gauti svarbiausią informacija apie lankomą kultūros paveldo paminklą. Tam skirtame tinklalapyje informacija taip pat yra prieinama visiems besidomintiems.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.