atrask.eu
atrask.eu
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://atrask.eu/

Kodėl ir kaip?

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas, Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų Aukštadvario atradimo projektą „Atrask.eu“. · Kviečiame pažinti Aukštadvarį per legendas, istoriją, tautosaką ir mitologiją su žymiuoju veikėju Velniu. · Kviečiame keliauti Auštadvario apylinkėse gyvenančių vaikų, jaunimo ir senjorų parengtais interaktyviais pažinimo maršrutais. · Kviečiame žaisti ir tyrinėti. Maršrutus papildo profesionalios iliustratorės Greta Alice parengtas Aukštadvario žemėlapis, užduočių ir istorijų kupinas Aukštadvario gidas ir smagus stalo žaidimas ,,Velnių takais“. Aukštadvaris, garsėjęs galinga Navos pilimi, anksčiau buvo vadintas Navininkais, lygiai taip pat kaip ir prieš 15 metų įkurtas vaikų dienos centras. Pastarojo lankytojų, vaikų ir jaunuolių, nuomone – Aukštadvaris gali būti vadinamas Lietuvos perlu. ,,Atrask.eu” iniciatyva gimė vaikų dienos centro „Navininkai“, vaikų laikinosios globos namų ,,Atsigręžk į vaikus“ filialo - vaikų dienos centro ,,Čižiūnai“ ir senjorų klubo „Aukštadvario žiburiai“ draugystės dėka. Jau daugelį metų dienos centrų lankytojai su senjorais kartu vykdo bendras veiklas – kepa bandeles, švenčia tradicines šventes bei klausosi senjorų istorijų apie Aukštadvarį.

Kuo išskirtinis?

Tai vienintelė Lietuvoje vaikų dienos centro „Navininkai“ iniciatyva, subūrusi Aukštadvario apylinkėse įsikūrusius vaikų dienos centrus, senjorus ir įvairius menininkus bei edukatorius, kurie pagal senjorų pasakotas Aukštadvario legendas ir istorijas kūrė interaktyvius maršrutus, žemėlapį, gidą ir žaidimą. Ši iniciatyva padeda ugdyti pilietiškumą, pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą ir mitologiją per sužaidybintas, edukacines ir interaktyvias veiklas. Šios veiklos padeda dalyvaujantiems vaikams ir jaunimui susipažinti su skirtingomis profesijomis, ugdo antreprenerystę ( liet. verslumą; pagal Europos Sąjungos iniciatyvą – „EnterComp“), prisideda prie skaitmeninių įgūdžių kompetencijų plėtros ir darnaus vystymosi tikslų.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=ahzHLml6pVA&t=97s

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.