UAB "15min"
„100 Lietuvų”
2016

Kur galima rasti sprendimą: www.100lietuvu.lt

Kodėl ir kaip?

Priežasčių kitaip pažvelgti į Lietuvą daug: masinė vidinė migracija į didmiesčius, tuštėjantys rajonai, didmiesčių kultūros ir istorijos dominavimas, socialinė ir kultūrinė kaimo vietovių atskirtis, net ekonominio pakilimo metu nemažėjanti emigracija, vis dar tvyranti įtampa tarp lietuvių ir tautinių mažumų, blėstanti istorinė atmintis, nacionalinį identitetą trinanti globalizacija, elementariausias meilės savam kraštui trūkumas ir t. t. Cituojant projekto idėjos autorių Mindaugą Nastaravičių: „100 Lietuvų“ gimė iš suvokimo, kad šiandien Lietuva yra visokia: „lyjanti ir sninganti, klestinti ir apleista, auganti ir mažėjanti, išsivažinėjusi, tačiau tampanti namais kitiems. Viena Lietuva – kaip šimtas Lietuvų. Rašyti apie Lietuvą. Siekiant ne skaldyti, o tas skirtybes sieti.“ Turinys. „100 Lietuvų“ – ne tik turistinis ir ne tik pažintinis projektas, skatinantis pasigrožėti jau girdėtomis ir matytomis Lietuvos vietovėmis, apkraunantis skaitytoją jam mažai ką sakančia statistika, banaliais istoriniais faktais. Projektas jau startavo, todėl geriau nei žodžiai jo esmę perteikia pirmosios devynios istorijos. Jose susipina istorija, miestelių išskirtinumas, o kartu ir įprastumas, autorių sentimentai, asmeninės refleksijos. Pasakojime kasdienybės portretai sugretinami su miestelių grožiu, kurį geriau nei žodžiai perteikia nepamirštami meninės fotografijos ir vaizdo įrašai.

Kuo išskirtinis?

Projektas „100 Lietuvų“ aktyvins refleksiją apie tai, kas mums yra Lietuva, kas mums yra mūsų gyvenamoji aplinka ir ką mes joje kuriame, ką jai duodame. Šis projektas skatins iš naujo atrasti Lietuvą ir didins pasididžiavimą savo valstybe, augins patriotiškumą, mažins atskirtį tarp pažįstamos ir neregėtos Lietuvos. Temų įvairovė paskatins skaitytoją performuluoti tautinio tapatumo sąvokas ir kitomis akimis pažvelgti į regioninę kultūrą, Lietuvos istoriją bei kitų tautų kultūros paveldą. Multimedijos forma, moderni estetika, stipri orientacija į vaizdinį turinį, projekto pritaikymas mobiliesiems įrenginiams, socialinių tinklų integracija sukurs prielaidas dideliam jaunimo susidomėjimui ir įsitraukimui į projekto turinį.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.