Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas
Lietuvių kalbos ir raštijos išteklių portalas – Raštija.lt
2017

Kur galima rasti sprendimą: https://www.raštija.lt

Kodėl ir kaip?

Raštija.lt portale galite: - atlikti paiešką lietuvių kalbos ir raštijos ištekliuose; - pasinaudoti Vilniaus universiteto mašininiu vertimu; - parsisiųsti lokalizuotas programas; - pasiekti šneka valdomas paslaugas; - išbandyti Lietuvių kalbos sintaksinės ir semantinės analizės įrankius; - pasiekti Lietuvių kalbos instituto sukurtas e.kartotekas, e.žodynus ir e.mokymus. Raštijos pagrindinis išskirtinumas yra tai, kad joje įdiegta paieškos paslauga, kuri leidžia atlikti semantinę ir detalią paiešką lietuvių kalbos ir raštijos ištekliuose (vienkalbiuose, dvikalbiuose, terminų, aiškinamuosiuose, norminiuose, enciklopediniuose ir kt. žodynuose), ieškant termino ar žodžio vartojimo ar jo vertimo į kitas kalbas.

Kuo išskirtinis?

Norėdamas surasti termino ar žodžio vartojimą, jo sinonimą ar vertimą į kitas kalbas, vartotojas gali atlikti paiešką visuose Raštijos IS ištekliuose arba ją detalizuoti, nurodydamas išteklių, autorių, leidėją, kalbą ar leidimo metus. Naudojantis paslauga vartotojams pateikiama ištekliaus straipsnio informacija, kurią gali sudaryti antraštinis žodis, kalbos dalis, kirčiuotė, apibrėžtis, atitikmenys, sinonimai, antonimai, vartojimo ir iliustraciniai pavyzdžiai, įgarsinimas, termino statusas ir kt. Vartotojams, ieškantiems specifinės informacijos apie konkretų žodį ar jo vartojimą, Raštija.lt paieškos paslauga suteikia galimybę atlikti semantinę paiešką, nurodant semantinius ryšius tarp ieškomo žodžio ir pageidaujamo rezultato.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.